منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۱
شناسه خبر: 232249
گروه :خبر
13921113000580_PhotoA

امام جمعه مشهد گفت: عده‌ای در کشور عینکشان عینک گاردین است و این‌چنین بینشی دارند؛ نافذ‌البصیرت بودن در ولایت‌شناسی این است که فرمایش امام زمان خود را بشناسیم و یقیناً در تمام نظرات سیاسی رهبری پشتوانه دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه مشهد که همزمان با تاسوعای حسینی در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: سیدالشهدا (ع) شخصیت شفاف حضرت ابوالفضل‌العباس (ع) را به عنوان یک نماد درخشان و از نظر دلدادگی به ولی خدا به مردم دنیا نشان داد.

امام جمعه مشهد افزود: اگر انسان در بین تمام دلدادگی‌های قلبی به یک حقیقتی دلداده شد و آن حقیقت مانند یک پیچک به آن پیچید این به معنای عشق است.

وی عنوان کرد: نمایش عملی این عشق در سیمای پر نور قمر بنی هاشم (ع) در تابلوی کربلا مشاهده شد، با این نگرش عشق قمر بنی‌هاشم از طریق دلدادگی و مظهر خدا که امام حسین (ع) بود به جایی رسید که احساسات دیگر را در درون ایشان خشک کرد و نماد رفتاری‌اش در داخل نهر فرات جلوه‌گر شد.

امام جمعه مشهد بیان کرد: اینکه مطرح شده است از روز هفتم آب را بر روی اهل حرم بستند این طور نبود که آب در خیمه پیدا نشود و صورت جیره‌بندی وجود داشت، بنابراین برای اینکه کودکان بتوانند آب بنوشند حضرت امام حسین (ع) و قمر بنی‌هاشم از جیره خود صرف نظر کردند و در اختیار کودکان گذاشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تبیین کرد: قمر بنی‌هاشم هنگامی که به سمت شریعه فرات رسیدند 4 هزار نفر آماده پرتاب تیر بودند اما ایشان وارد نهر شدند و از روز هفتم آب نخورده بودند، اما از خوردن آب سر باز زدند؛ حضرت ابوالفضل(ع) یک انسان معمولی نبود و بنا به روایت یکی از فقهای بنی‌هاشم بودند و عشق به مظهر خداوند در وجودشان مشاهده شد.

علم‌الهدی تصریح کرد: ایشان به‌گونه‌ای دلداده خدا بود که با مظهر پروردگار هماهنگ بود و آب نیاشامید و به خاطر برادر بودنشان با امام حسین (ع) آب نخوردند و همرنگی خود را با خدا نشان دادند، با این نگرش وقتی سیدالشهدا (ع) بر بالین قمر بنی‌هاشم رسیدند متوجه گریه‌های حضرت عباس(ع) شدند و هنگامی که امام دلیلش را پرسیدند قمر بنی‌هاشم فرمودند من نگرانم که هم‌اکنون سر بر بالین شما گذاشته‌ام و اینگونه جان می‌دهم اما شما که میوه دل پیامبر هستید سر بر بالین چه کسی جان خواهید داد؟

امام جمعه مشهد توضیح داد: امام صادق (ع) در بین برجستگی شخصیتی قمر بنی‌هاشم دو امتیاز را به عنوان خصوصیت معرفی می‌کنند؛ نخست می‌فرمایند عمویم عباس نافذالبصیرت بودند و در بصیرت دشمن‌شناسی و ولایت‌شناسی شناخته شده بودند و این به عنوان راهگشای صددرصد قاطع ما در تمام پیچ و خم‌های انقلاب برای مردم ما ضروریت دارد.

وی متذکر شد: در مقام دشمن‌شناسی تنها اینکه بدانیم دشمن چه کسی است کافی نیست و قمر بنی‌هاشم بصیرت‌شناس بودند و توطئه‌های دشمن را می‌شناختند و در این زمینه آگاهی داشتند.

علم‌الهدی با اشاره به مطلب فوق افزود: شب عاشورا وقتی شمر امان‌نامه برای قمر بنی‌هاشم آورد اینطور برداشت می‌شود که از یک حیث عاطفی و ناسیونالیستی این کار را کرده بود، اما در عمق توطئه دشمن در این امان‌نامه دو خصوصیت بود، نخست این بود که شمر می‌خواست در تبار سیدالشهدا، قمر بنی‌هاشم را از صحنه خارج کند، چراکه همه تجهیزات نظامی امام حسین (ع) در گروی وجود حضرت عباس(ع) بود.

وی بیان کرد: هنگامی که مانند عصر امروز سپاه دشمن به سمت خیمه‌های حرم در حال حرکت بود امام حسین (ع) خطاب به قمر بنی‌هاشم فرمودند جانم به قربانت به این دلیل که شمر می‌خواست شخصیت فرماندهی قمر بنی‌هاشم را از بین ببرد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه شمر می‌خواست هیبت ایشان را بشکند، افزود: مقام معظم رهبری خطاب به رئیس‌جمهور در قالب آن نامه فرمودند که جنابعالی با سابقه چند دهه حضور در متن مسائل جمهوری اسلامی می‌دانید که دولت آمریکا در برابرمان رویکردی جز خصومت و اخلال پیش نگرفته است، بنابراین رهبری حجت را تمام کردند و فرمودند تجربیات شما ثابت کرده است آمریکا در هر جریانی جز اعمال فتنه و خصومت کار دیگری ندارد.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: بدانید تاسوعای حسینی تنها تاسوعای عزا نیست و باید کاربردی باشد، امام صادق (ع) می‌فرمایند قمر بنی‌هاشم در بُعد شخصیتی نافذالبصیرت است و شما هم باید اینگونه باشید، بنابراین در درون این برجام نقطه فتنه و خصومت آمریکا وجود دارد و این مورد را مقام معظم رهبری گوشزد کرده‌اند، بر این اساس با توجه به اینکه مجلس، برجام را تصویب کرده است باید به ابعاد آن توجه کرد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه کنار شهدای کربلا افراد دیگری هم وجود داشتند اما نافذالبصیرت در بین تمام آنها حضرت عباس (ع) بود، اظهار کرد: با این دید محمد حنفیه می‌گفت قیام کردن راه دارد و اینگونه نیست که مولای من به سمت کربلا عزیمت کنید، بنابراین بینش اینگونه افراد با حضرت عباس (ع) تفاوت داشت و باید گفت این دیدها غیر ابوالفضلی است، به طوری که حضرت عباس (ع) راه امام حسین (ع) را راه خدایی می‌دید.

وی با بیان اینکه امروز در بین مردم بینش‌ها تفاوت دارد، یادآور شد: نامه‌ای که مقام معظم رهبری نوشتند و فرمودند که مسائل را رئیس‌جمهور آمریکا کتباً بنویسد و تضمین کند، با این دید یک عده فکر می‌کنند رهبری سنگ‌اندازی می‌کنند، عده‌ای در کشور عینکشان عینک گاردین است و این‌چنین بینشی دارند، در حالی که بینش نافذالبصیرت بودن، رهبری را حجت امام زمان (عج) می‌داند و هرچه بگوید رضای امام زمان (عج) است.

امام جمعه مشهد در پایان اضافه کرد: نافذالبصیرت بودن در ولایت‌شناسی این است که فرمایش امام زمان (عج) را بشناسیم و یقیناً در تمام نظرات سیاسی رهبری پشتوانه دارند و آن تأیید امام زمان (عج) است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است