منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۵
شناسه خبر: 292199
گروه :خبر
151928405_PhotoA

حضرت آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از مراجع عظام تقلید گفت: با توجه به اینکه گروهی از سران عرب سرسخت‌ترین دشمن رژیم صهیونیستی یعنی حزب‌الله را تروریست نامیدند، می‌توان گفت اکنون رژیم صهیونیستی دبیرکل اتحادیه عرب به طور غیررسمی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: تمام نعمت‌ها و مواهب الهی آفت‌هایی دارد که باید مراقب آفت آن باشیم، نعمت‌هایی مانند ایمان،‌ علم، قدرت، ثروت، زیبایی و قهرمانی دارای آفت است.

وی خاطرنشان کرد: باید همیشه مراقب این آفت‌ها باشیم، مبادا این آفت‌ها نفوذ کند و نعمت از انسان گرفته شود، بنابراین باید از خدا بخواهیم لحظه‌ای ما را به خود واگذار نکند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در شرایط امروز و وجود رسانه‌ها بیشتر باید خود را به خدا بسپاریم، گفت: اگر خدا ما را به خود واگذار کند، گرفتار آفت می‌شویم.

وی عنوان کرد: لازمه عقل این است که انسان بردبار باشد، آفت این است که انسان در مجلس گناه شرکت کند، با دوستان ناباب رفیق شود، در سایت‌ها و رسانه‌های آلوده خود را گرفتار کند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی یادآور شد: بخشش خوب است، ولی نباید به حد اسراف برسد، یکی از بلاهای امروز اسراف‌کاری است، در گوشه‌ای از دنیا عده‌ای می‌میرند و در گوشه دیگر اسراف‌کاری صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دشمن دین و ایمان انسان، هواپرستی است، گفت: در طول تاریخ مشاهده کردیم، اشخاصی در مسیر صحیح بودند ولی یک لحظه هواپرستی آنها را در پرتگاه بدبختی انداخت، بنابراین باید خود را به خدا بسپاریم تا آفت دین و ایمان ما را تهدید نکند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به مدعیان دروغی اسلام گفت: یکی از عجایب از سوی جمعی از سران عرب این است که تصویب کردند که حزب‌الله لبنان جزو گروه‌های تروریستی است،‌ حزب‌اللهی که در تاریخ عرب شجاعت و شهامت آنها بی‌نظیر است و افسانه شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی را درهم شکست.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی فورا از این مصوبه استقبال کرد و گفت این گروه از سران عرب پیشنهاد جالبی کردند، یکی از روزنامه‌های معروف نوشته بود جمعیت سران عرب سرسپرده اسرائیل شدند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: اکنون رژیم صهیونیستی دبیرکل اتحادیه عرب به طور غیررسمی است و بهترین نشانه این است که سرسخت‌ترین دشمنان رژیم صهیونیستی یعنی حزب‌الله را تروریست نامیدند.

وی با اشاره به آیه 22 سوره مجادله گفت: ای پیامبر آنهایی که طرح دوستی با دشمنان پیامبر می‌ریزند، ایمان به خدا و روز قیامت ندارند، اگر ایمان به خدا و روز قیامت داشتند با کسی که قبله اول را گرفته و سرزمین‌ها را غصب کرده و قتل و غارت می‌کند، طرح دوستی نمی‌ریختند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: آنها بدانند هرگز نمی‌توانند با مصوبات شرم‌آور افتخارات حزب‌الله را پنهان کنند، حزب‌الله همچنان قهرمان می‌ماند و آنها نام ننگی برای خود به جای می‌گذارند.

وی در پایان عنوان کرد: از خدا می‌خواهیم به عظمت اسلام ریشه رژیم صهیونیستی و نوکران آنها را قطع کرده، عالم اسلام را از شر این نوکران رژیم صهیونیست رها و آتش‌هایی که در کشورهای اسلامی روشن شده خاموش کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان