منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۸
شناسه خبر: 180381
گروه :خبر
13940203000341_PhotoA

حسین قندی استاد برجسته ارتباطات و روزنامه‌نگاری پس از ۱۰ روز کما بر اثر عارضه مغزی، دیده از جهان بست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسین قندی، استاد مطرح روزنامه‌نگاری، پنج‌شنبه 3 اردیبهشت پس از 10  روز کما، در 64 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

به گزارش خبرنگار رسانه فارس، حسین قندی از اساتید برجسته روزنامه‌نگاری کشور در چند دهه اخیر که شامگاه 24 فروردین‌ بر اثر عارضه مغزی به کما رفت، عصر امروز دیده از جهان بست.

این استاد روزنامه‌نگاری به خاطر مهارت بی‌نظیرش در انتخاب عنوان(تیتر) خبرها، به «سلطان تیتر» معروف بود.

مرحوم استاد حسین قندی متولد اسفند 1330 در سبزوار و بزرگ‌شده تهران بود.

سال 1349 دیپلم گرفت و در دو رشته زبان و ادبیات انگلیسی و روزنامه‌نگاری دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی قبول شد و روزنامه‌نگاری را انتخاب کرد.

مرحوم قندی بر این باور بود هر حوزه خبری، زبان و ادبیات خاصی دارد و خبر باید توسط رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها با انعطاف و جذابیت، نگارش شود تا احساسات خواننده را تحریک کند.

روزنامه‌نگاری نوین، تخیل در روزنامه‌نگاری، مقاله‌نویسی در مطبوعات و روزنامه‌نگاری تخصصی از جمله تالیفات اوست. همچنین مقالات ادبیات مطبوعات؛ عامل وحدت ملی، آموزش روزنامه‌نگاری؛علم و تجربه، واژه و تصویر را باید شناخت، فراسوی مرزها؛ ثانیه‌ها و کاریکاتورهای خبری از جمله آثار مرحوم قندی است.

استاد برجسته روزنامه‌نگاری ایران در سال‌ها‌ تدریس در دانشگاه علامه طباطبایی و مراکز آموزشی دیگر، صدها خبرنگار و روزنامه‌نگار تربیت کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است