منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۳
شناسه خبر: 257651
گروه :خبر
13940821000569_PhotoA

حسن روحانی در کتاب خاطراتش، به تعبیر شدن یکی از خواب‌های دوران طلبگی‌اش اشاره‌ می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسن روحانی در کتاب خاطراتش، به تعبیر شدن یکی از خواب‌های دوران طلبگی اشاره‌کرده و می‌نویسد: یکی دو شب‌مانده به عید نوروز، در خواب دیدم که موقع سال‌تحویل است و من با دوستانم به صحن بزرگ حضرت معصومه (س) رفته‌ایم. بعد از نماز مغرب و عشا که جمعیت زیادی گردآمده بودند، یک چهارپایه گذاشتند و یکی از طلبه‌ها به نام آقای فلاح بالای آن چهارپایه رفت و شروع کرد به سخنرانی. اواخر سخنرانی او سربازها به داخل صحن ریختند و به مردم حمله کردند و ما فرار کردیم. من به‌طرف رواق رفتم که از خواب بیدار شدم.

صبح که بلند شدم خواب خودم را برای دوستان تعریف کردم. هرکسی به شوخی چیزی گفت. یکی گفت شام زیاد خورده بودی؛ یکی گفت شب ماست خورده بودی! و … ولی برای من این خواب یک رؤیای صادقه بود. چند روزی گذشته و من هم آن خواب را از یادم بردم.

شب اول فروردین، با دوستان به داخل صحن رفتیم و نماز مغرب و عشا را با آیت‌الله مرعشی نجفی خواندیم. بعد از نماز، جمعیت هرلحظه بیشتر می‌شد. بعد چهارپایه‌ای گذاشتند و آقای فلاح بالای آن چهارپایه رفت، دقیقاً همان صحنۀ چند شب قبل در خواب را مشاهده کردم. دیدم دقیقاً همان‌جایی نشسته‌ام که در خواب نشسته بودم. آقای فلاح روی چهارپایه از روی نوشته‌ای، مطالبی راجع به تبعید امام و جنایات رژیم و اینکه چه تعداد از علما دستگیرشده‌اند و چقدر در زندان‌ها هستند، بیان می‌کرد.

برای من دیگر روشن بود که ادامۀ جریان چگونه خواهد بود. چون می‌دیدم دقیقاً آنچه در خواب‌دیده‌ام، در حال تکرار شدن است. من به دوستان گفتم: الآن از درب شمالی صحن، حمله می‌شود و سربازها به داخل صحن می‌ریزند، ولی آن‌ها باور نمی‌کردند. همین‌طور مشغول گوش دادن بودیم و اواخر سخنرانی ایشان بود، یک‌دفعه دیدیم حمله با سروصدا و همهمه از پشت سرمان آغاز شد و با همان وضعی که در خواب‌دیده بودم، سربازها ریختند و همه شروع به فرار کردند. ما هم در حین فرار جمعیت به سمت رواق آینه در صحن بزرگ کشیده شدیم. دقیقاً به همان وضعیتی که در خواب‌دیده بودم، آن واقعه پیش آمد.(1)

………………………………………..

1- خاطرات حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، تهران، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ج اول، 1388، ص 257 و 258

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان