منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۸
شناسه خبر: 234107
گروه :خبر
13940805000244_PhotoA

رسانه ونزوئلایی «تله‌سور» گزارش داد که براساس آخرین نتایج اعلام شده، حزب حاکم آرژانتین در 17 استان از 23 استان این کشور پیروز انتخابات ریاست جمهوری شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با شمارش 97.19 درصد آراء اخذ شده در انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین مشخص شد که «دنیل سیولی» کاندیدای حزب حاکم «جبهه برای پیروزی» در 17 استان از 23 استان این کشور پیروز انتخابات بوده است.

طبق آخرین آمار منتشر شده «سیولی» با کسب 9 میلیون و 2 هزار 242 رأی، 36.86 درصد از آراء اخذ شده در انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین را از آن خود کرد؛ «مائوریسیو ماکری» کاندیدای حزب اپوزیسیون «تغییر بدهیم» که نزدیک‌ترین رقیب وی نیز محسوب می‌شود با کسب 8 میلیون و 382 هزار و 610 رأی، 34.33 درصد آراء را به دست آورد و در رتبه دوم قرار گرفت.

بدین ترتیب با توجه به این که هیچ یک از کاندیداها موفق به کسب آراء مورد نیاز نشدند، انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین به دور دوم کشیده شد و «سیولی» و «ماکری» در 22 نوامبر (1 آذر) بار دیگر به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

استان‌های «تییرا دفوئگو»، «کاتامارکا»، «کوریئنتس»، «چاکو»، «چوبوت»، «انتره ریوس»، «فورموسا»، «لا پامپا»، «لا ریوخا»، «میسیونس»، «نیوکن»، «ریو نگرو»، «سالتا»، «سان خوآن»، «سانتا کروز»، «توکومان» و «سانتیاگو دل استرو» 17 استانی هستند که حزب حاکم در این انتخابات از آنها سربلند بیرون آمده است.

سکانداری اکثریت فرمانداری‌های آرژانتین به حزب حاکم رسید

براساس آخرین نتایج اعلام شده از انتخابات عمومی آرژانتین، حزب حاکم «جبهه برای پیروزی» تاکنون در صدر آراء 12 استان از 24 استان این کشور قرار دارد و با پایان شمارش آراء در برخی استان‌ها، این حزب هدایت فرمانداری 6 استان را تاکنون به صورت قطعی به دست آورده است.

استان «کاتامارکا» در شمال غربی، استان «انتره ریوس» و «فورموسا» در شمال شرقی، استان «سان خوآن» در غرب، استان «سانتا کروز» در جنوب و استان «پامپا» در مرکز، 6 استانی هستند که کاندیداهای حزب حاکم موفق به کسب عنوان فرمانداری در آنها شده‌اند.

به این 6 استان باید 5 استان دیگر را نیز اضافه کرد؛ 5 استانی که کاندیداهای حزب حاکم پیشتر طی انتخابات استانی موفق به کسب بیشترین آراء برای تصدی پست فرمانداری در آنها شده بودند.

با این وجود کاندیدای حزب حاکم «جبهه برای پیروزی» در استان «بوینوس آیرس» (پایتخت آرژانتین) نتوانست در این انتخابات سربلند بیرون بیاید و فرمانداری این شهر به «ماریا ائوخنیا بیدال» کاندیدای حزب اپوزیسیون «تغییر بدهیم» رسید.

بررسی آخرین نتایج منتشر شده نشان می‌دهد که جبهه راست‌گرای «تغییر بدهیم» در این انتخابات در رده دوم قرار گرفته است.

انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین روز یکشنبه با شرکت بیش از 32 میلیون نفر از مردم این کشور برگزار شد و آرژانتینی‌ها در این انتخابات علاوه بر رئیس‌جمهور، معاون رئیس‌جمهور، 24 نماینده مجلس سنا، 120 نماینده مجلس شورای ملی و 43 نماینده پارلمان بازار مشترک جنوب (مرکوسور) را نیز انتخاب کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است