منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۸
شناسه خبر: 339211
گروه :خبر
13950314000506_PhotoA

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک «امان» با اشاره به تجربه حزب الله در نبرد سوریه گفت که حزب‌الله در جنگی آتی با اسرائیل میتواند مساحت قابل‌توجهی از شمال فلسطین را آزاد کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «انیس نقاش» کارشناس مسائل خاورمیانه و رئیس مرکز مطالعات استراتژیک «امان» تأکید کرد که ارتش سوریه تروریستها را در شهر حلب محاصره کرده است و تا تسلیم کامل آنها به محاصره ادامه خواهد داد.

نقاش تصریح کرد، پیروزی نهایی در سوریه اولا مستلزم وقت است و ثانیا توافق آمریکا و روسیه برای هماهنگی در حملات هوایی و میدانی در شمال و شرق سوریه؛ مسئله ای که تا کنون آمریکا آن را رد کرده است.

وی با بیان این مطلب افزود: همزمان با انتظار توافق واشنگتن و مسکو، ارتش سوریه و همپیمانانش عملیات پاکسازی اراضی سوریه را ادامه می‌دهند… ولی روسیه بر این باور است که پیروزی نهایی در میدان نیازمند آمریکا است… ولی اگر همه چیز به بن بست رسید مسکو می‌تواند بدون توجه به نظر آمریکا رفتار کند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه همچنین اظهار داشت که روسیه به «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه آمریکا متمایل است و در صورت پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری، سیاست آمریکا به طور کلی در قبال سوریه تغییر خواهد کرد.

وی درباره حزب‌الله لبنان و نقش این جنبش در نبرد سوریه تأکید کرد، از بعد نظری اسرائیل تلاش کرد که حرب الله را در سوریه با نیروهای تکفیری درگیر کند تا شاید شکست بخورد، ولی در بعد عملی، حزب‌الله توانست پیروزیهای موفقی را به دستاوردهای پیشین خود بیافزاید.

نقاش ادامه داد، انعطافی که مقاومت در استفاده از سلاح و سنگین و سبک داشته اکنون به سطح موشکهای مدرن رسیده است… مسئله ای که سبب می‌شود حزب الله از حالت دفاعی به هجومی تغییر حالت دهد… لذا حزب الله می‌تواند از جنگ چریکی که در آن مهارت یافته است، استفاده کند و به ارتش پویا تبدیل شود، این نوع مبارزه اسرائیل را زجر می‌دهد. حزب الله همچنین می‌تواند [با این تاکتیک] طی مدت زمان کوتاهی مساحت گسترده‌ای از شمال فلسطین را آزاد کند.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک «امان» به نقل از گزارشهای اسرائیلی تأکید کرد که حزب الله معادله غرق شدن خود در سوریه را به سود خود تغییر داده است. این مسئله نیز از رهگذر گسترش نفوذ و تجربه نظامی هجومی این جنبش میسر شد و این مسئله این امکان را به حزب الله داد که نه فقط از سمت لبنان بلکه از سوی جنوب سوریه به سمت اراضی اشغالی حرکت کند. در واقع حزب الله در رویارویی با اسرائیل به یک ارتش آزادیبخش بدل خواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است