منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۳
شناسه خبر: 270321
گروه :خبر
13921206000531_PhotoA

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان توافق هسته‌ای ایران را «پیروزی تاریخی» و «دستاوردی استراتژیک» توصیف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شیخ «نبیل قاووق» رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان، توافق هسته‌ای ایران را «پیروزی تاریخی» و «دستاوردی استراتژیک» توصیف کرد.

 نبیل قاووق روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت شهید «محسن محمد خشاب» در حسینیه شهرک «شحور جنوبی»، موفقیت ایران در توافق هسته‌ای را مرتبط معادلات بزرگ در منطقه و جهان دانست و افزود:‌ ایران با پایداری و مقاومت در مقابل گردنکشی‌های قدرت‌های بزرگ به موفقیت دست یافت.

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تاکید کرد: پیروزی ایران، قدرت و توان محور مقاومت در منطقه را تحکیم می‌کند زیرا ایران بعد از توافق هسته‌ای همانند دوران قبل از این دوره، عمق استراتژیک محور مقاومت خواهد بود.

وی دستاورد توافق هسته‌ای ایران را خسارت بزرگی برای رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی توصیف کرد و اظهار داشت: ایران توانست حق خود را باز پس گرفته، جایگاه خود را تثبت کرده و همه تلاش‌های اسرائیل و عربستان برای محاصره‌اش را ناکام بگذارد.

شیخ نبیل قاووق با اشاره به ناکامی‌های عربستان در سوریه، یمن و عراق و…، موفقیت ایران در توافق هسته‌ای را باعث خشم و عصبانیت ریاض خواند و افزود: عربستان سعودی قبل از اینکه منافعش در منطقه را ببیند، کینه‌های خود را می‌نگرد. این نظام خون‌ریز به چیزی جز ناکامی و شکست دست نیافته است.

وی افزود: در ناکامی عربستان سعودی همین بس که بعد از گذشت 10 ماه از تهاجم به یمن نتوانسته صنعاء را سرنگون کند و بعد از گذشت پنج همچنان از سرنگونی نظام دمشق عاجز مانده است. در سنگ اندازی و ناکام گذاشتن توافق هسته‌نیز شکست خورده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است