منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۳
شناسه خبر: 324671
گروه :خبر
13940708001009_PhotoA
 

حریت: داووداغلو رفت اما اسد همچنان در قدرت است

حریت: داووداغلو رفت اما اسد همچنان در قدرت است

یک روزنامه ترکیه‌ای در یادداشتی احمد داووداغلو را پدر ایدئولوژیک سیاست‌های سوریه‌ای آنکارا خوانده که علی‌رغم پیش‌بینی‌هایش خود از قدرت کنار رفت نه بشار اسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه ترکیه‌ای حریت در یادداشتی به قلم «بارسین ئینانک» که با عنوان «داووداغلو رفته اما اسد همچنان ادامه می‌دهد» منتشر ساخته است، نوشت: «بزرگ‌ترین میراثی که احمد داووداغلو از خود برجای نهاد، “فاجعه سوریه” است.»

بنابراین گزارش، در نخستین روزهای جنگ داخلی سوریه، داووداغلو پیش‌بینی می‌کرد که اسد ظرف چند ماه از قدرت برکنار شود اما این خود داووداغلو است که اکنون از قدرت کنار رفته است.

حریت در این یادداشت تاکید می‌کند که احمد داووداغلو پدر ایدئولوژیک سیاست ترکیه در قبال سوریه است و این در حالی بوده که وی هم به عنوان وزیر خارجه و هم به‌عنوان نخست‌وزیر در اجرای این سیاست مداخله داشته است. البته نویسنده اذعان می‌کند که بدون حمایت رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، سیاست سوریه‌ای داووداغلو امکان شکل‌گیری و اجرا را نمی‌یافت.

در ادامه این یادداشت تصریح شده که اگرچه اردوغان می‌تواند با انداختن تقصیرها به گردن داووداغلو، سیاست سوریه‌ای خود را بازتنظیم کند اما قطعا اروپایی‌ها هر دوی این سیاست‌مداران ترکیه‌ای را مسئول بحران مهاجرانی می‌دانند که در مرزهای خود با آن مواجه‌اند.

حریت در بخش دیگری از یادداشت خود تصریح کرده شخصیت‌ها می‌آیند و می‌روند، دولت‌ها می‌آیند و می‌روند اما بحران مهاجران تا مدتی باقی خواهد ماند.

ادامه یادداشت حریت به توافقات ترکیه و اروپا بر سر بحران مهارجران اختصاص دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی