منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
شناسه خبر: 209530
گروه :خبر
IMG-20150808-WA0014

نتایج کنکور سراسری سال 94 اعلام شد و نام «شریف حاجی زاده رودخانه» به عنوان رتبه 112منطقه سه و 1007کشوری کنکور انسانی عنوان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از خانه فرهنگ و هنر  ، نتایج کنکور سراسری سال 94 اعلام شد و نام «شریف حاجی زاده رودخانه» به عنوان رتبه 112منطقه سه و 1007کشوری کنکور انسانی عنوان شد.

 

1-خودتون رو معرفی کنید و از کدوم شهر و مدرسه و اسم مدرسه: 

 

شریف حاجی زاده رودخانه هستم و از شهرستان حاجی آباد متولد 26دیماه 74 و رتبه 112منطقه سه و 1007کشوری شدم و وقتی مرا به مدرسه نمونه شهید مصطفی خمینی بردند تازه 12سالم بود زیبای کوچک من، با شهرستان حاجی آباد 60کیلومتر فاصله داشت،باید دل از یار و دیار میکندم و این موضوع در ابتدا چندان آسان نبود  اما با خودم میگفتم این نیز بگذرد و همین گونه نیز شد با تمام بد و خوبش گذشت وقتی به دبیرستان نمونه ی شهر وارد شدم از همان ابتدا علاقه ی شدیدی به رشته حقوق داشتم و همین امر مرا به رشته انسانی گرایش میداد، اگرچه در زمان انتخاب رشته، برای تجربه کردن تجربی یک هفته با بچه‌ها ی این رشته هم صندلی شدم اما خلق و خویم مرا به رشته انسانی و مدرسه ی رازی کشید تنها مدرسه شهر که بر خلاف میلی ام «رشته مورد علاقه ام» فقط در آنجا یافت میشد  «عشقش آخر بدنم را به سر دار کشید».

 

2-رشته و دانشگاه انتخابی شما ؟

 

هرگاه خداوند بنده ای را دوست داشته باشد او را در برپای داشتن حق یاری می کند…شاید همین جمله ی امیر المومنین بیش از هرچیز دیگری والایی علم حقوق را بیان کند و رشته ی حقوق را خیلی دوست دارم وکمتر برایم اهمیت دارد کجا قبول شوم ، اما حقوق دانشگاه شیراز را بدلیل قرب مسافت و اعتبار علمی بهتر از سایر شهرها می پسندم وآن را در اولویت هفتم قرار داده ام و اولویت های اول و دومم متعلق به دانشگاه علوم قضایی تهران است که امیدوارم سد گزینش و مصاحبه نتواند مرا از رسیدن به هدفم بازدارد و خانواده نیز با این شرایط کاملا موافقند چون میدانند من بهترین تصمیمات را گرفته و میگیرم.

 

3-کدام آزمون شرکت میکردید ؟

 

در آزمونهای آزمایشی کانون و گزینه دو شرکت میکردم و هیچ وقت سعی نکردم این 2تا موسسه رو با هم مقایسه کنم چون هرکدوم معایب و محاسن خاص خودشون  رو داره و از مهمترین خصیصه های کانون جامعه آماری بالا و کتابای آبی رو میتونم نام ببرم که فوق العاده است و همچنین سوالات استاندارد مشابه کنکور و پاسخ های تشریحی تصویری گزینه دو رو هم نباید از یاد برد که آن رو از هر موسسه ای متمایز میکند.

 

4-چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ 

 

برای درسهای عمومی و اختصاصی منابع متفاوتی داشتم که متناسب با نیازهام تهیه شده بود مثلا در درس هایی که میخواستم تشریحی بیشتر از تستی بخونم از کتابای گاج و در درسای تستی از آبی کانون استفاده میکردم.
ادبیات:ادبیات موضوعی
عربی:گاج نقره ای
دینی:گاج نقره ای
زبان انگلیسی:مبتکران، Tick8، نترسیم از متن دکتر کیاسالار
ریاضی:آبی کانون
اقتصاد:گاج
ادبیات اختصاصی:آبی کانون
عربی اختصاصی:آبی کانون
علوم اجتماعی:گاج سفید
فلسفه منطق:آبی کانون،گاج سفید
روانشناسی:گاج سفید
من به شخصه کتابای سبز و آبی کانون،همچنین کتابای گاج رو پیشنهاد میکنم که این کتابا مکمل همدیگه هستند و همچنین زرد عمومی و اختصاصی برا دوران جمع بندی و اشتباهات متداول رو در طول سال تحصیلی پیشنهاد میکنم.
5-دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟ 

وقتی درس میخواندم « فرقی نداشت عمومی یا اختصاصی» تمرکز زیادی داشتم وقت زیادی را صرف خواندن میکردم و انگیزه بالایی داشتم و قبل از تست کتاب درسی را بطورکامل میخواندم .اولویت تمرکز و مرجع حل معماهایم کتاب درسی بود .سپس کتاب آبی کانون را ورق میزدم و میخواندم،تستهایش را کار میکردم و در آخر برای تثبیت اموخته هایم تستهای مشابه می ساختم و آنها را در نظر می‌گرفتم.

 

6-آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟ 

 

همیشه دفتر برنامه ریزی کانون رو کامل میکردم همین امر من رو مصمم تر میکرد علاوه بر اون به تصمیماتم جهت میداد ،به گونه ای که میدونستم مثلا در پایان این هفته از خودم چه توقعاتی دارم و چند تا تست باید حل کرده باشم؟ ساعت مطالعه تشریحی ام رو چقدر افزایش داده باشم؟نقاط ضعف و قوتم رو بهم نشون میداد و یه همراه خوب که به برنامه ریزی های کوتاه و بلندمدتم جامه عمل میپوشوند بعد از هر آزمون عصر جمعه به تجزیه تحلیل همان آزمون می پرداختم و سوالایی که جواب نداده بودم یا اشتباه جواب داده بودم رو علامت دار میکردم و بعدش یه بار سوالای علامتدار رو بررسی میکردم و علت اشتباهاتم رو یادداشت میکردم و به مرور زمان به این نتیجه رسیده بودم که به یه تیپ از سوالات جوابای اشتباه میدم و علت این امر بی دقتی ، سرعت بدون دقت یا عدم تسلط بر روی مبحث مورد نظر اون سوال بود  با این کار به شناخت خوبی رسیدم و کم کم تونستم نقاط ضعفم رو به نقاط قوت و نقاط قوتم رو به قوت پایدار تبدیل کنم.

 

7-منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟ 

 

مهمترین منابع جمع بندی کنکورم کتابای زرد عمومی و اختصاصی کانون ، 6سال کنکور انسانی کانون و در نهایت دفتر خوداموزی شامل یادداشتای خودم که ریزنکات رو نوشته بودم.

 

8-اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

 

از عملکردم نسبتا راضی ام حتی میتونستم بهترم باشم… اشتباهی مرتکب نشدم که برا انجام دادنش ناراحت باشم فقط آخرای آزمون بود که یه کم سردرد داشتم اونم یه حالت طبیعی گذرا بود که خداروشکر خیلی زود رفع شد البته Reading دوم زبان انگلیسی رو کامل نخوندم که اگه کنکور بدم قصد دارم زبان رو  100درصد بزنم.

 

9-نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟ 

 

روش گروهی ؟؟گاهی با چند نفر از بچه های کتابخانه  که رشته تجربی و ریاضی بودن عربی کار کردم که خداروشکر نتیجه خوبی هم گرفتیم در دوره راهنمایی این نوع درس خوندن رو زیاد تجربه کردم اما وقتی وارد رشته انسانی شدم  این روش رو  برا کنکور خیلی مناسب نمیدیدم به همین دلیل روش فردی رو بیشتر بکار می بردم و در کنارش با دوستان رفع اشکال میکردم به نظرم برا کنکور روش گروهی خیلی جواب نمیده چون داوطلبان تو مباحث متفاوت، اشکالات متفاوتی دارند و هر فرد میتواند روشهای خاص خودشو داشته باشد.

 

10-اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟ 

 

بسیاری از دوستان رو میشناسم که در امتحانات با معدل بالا ولی در کنکور ضعیف نشون دادن و بالعکس… چیزی که مهمه  روش درس خوندن این 2 که نسبتا مجزاست و فقط یک جنبه مشترک دارن که اونم تشریحی خواندن است و زلف امتحانات نهایی با کنکور گره خورده به گونه ای که 25درصد کنکور رو نمرات نهایی تشکیل میده پس حدود یک چهارم تاثیر داره و 75درصد دیگه برمیگرده به خود داوطلب و تلاش و تلاش و تلاش…بقول خواجه عبدالله انصاری «هرکه رنجش بیش گنجش بیش ».

 

11-روش شما برای مرور درس ها چه بود؟ 

 

برای مرور درسها ،ریز نکات دروس و آزمونهای آزمایشی  که در کتاب خودآموزی یادداشت کرده بودم خیلی کمکم کرد و چون خودم نکات ضعفم رو کشف کرده بودم و تقریبا از هر جهت کامل بود من رو از هر کتاب یا جزوه ی دیگه ای بی نیاز می کرد.

 

12-نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟ 

 

به همرا داشتن یک مشاور آگاه که یار غار داوطلب باشد و بتواند آن را در مسیر پیش رو یاری کند بسیار ضروری است و چون یه دورانی میرسد که داوطلب سرد و خسته میشود، درس خوندن برایش بی مفهومه باید روشش رو عوض کند یا کتابش رو یا…به هرحال من هم از این قاعده مستثنی نبودم و در این مسیر از راهنمایی های آقای جواد صابری باید کمال تشکر رو داشته باشم که بنده این موفقیت رو ممنون و مدیون ارشادات ایشون هستم.

 

13-شرکت در ازمون آزمایشی ضرورت دارد یا نه؟ 

 

شرکت در ازمون آزمایشی ضرورت ندارد ولی خالی از لطف نیز نیست در آزمونهای آزمایشی داوطلب با شرایط جلسه کنکور هماهنگی پیدا میکند
و مهم ترین حُسن آزمونای آزمایشی شبیه سازی جلسه کنکور به نحو احسن است.

 

14-تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟ 

 

مسلما دوران یاس و دلسردی برا هر داوطلبی پیش میاد و برای من هم این اتفاق در اواسط آذرماه و دیماه افتاد به گونه ای که ساعات مطالعه ام به شدت افت کرد اما خیلی زود این دوره رو پشت سر گذاشتم و به اوج ساعات خودم در پروسه ی باقیمانده تا کنکور رسیدم و از مهمترین عوامل افزایش انگیزه موارد زیر رو ذکر میکنم که خودم تجربه شخصی کردم:1.نماز اول وقت و انس با قرآن کریم 2.جابجا کردن مکان مطالعه 3.به همراه داشتن یک مشاور و همراه خوب در طول راه.

 

15-میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟ 

 

دفتر برنامه ریزی کانون این قابلیت رو داشت تا هر چیزی سر جای خودش قرار بگیرد و خواب که یکی از عوامل نشاط و سلامتی هر شخص است که هیچوقت جایگاهش رو گم نکرد و با هیچ چیزی ادغام نشد و میزان ساعت خوابم 8 ساعت بود که گاها از این مرز هم رد میشد اما هیچوقت کمتر از 8ساعت نبوده است.

 

16-چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟ 

 

اگرچه زیاد اهل تفریح و مسافرت هستم اما در سال کنکور خودم رو قانع کردم که بعضی عاداتم رو تغییر بدم که یکیشون همین قضیه تفریح بود و با خودم میگفتم همش یک ساله چشم بهم زدی تموم شده از طرفی هرکس به خونه ما می اومد دلیل عدم حضور من در جمعشون رو میدونست و فقط بعضی جمعه ها که آزمون نداشتم با خانواده می رفتیم تفریح آبگرم و کوه گنو رو خیلی دوست دارم بیشتر اونجا میریم.

 

17-در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟ 

 

در تابستان دروس پایه رو بیشتر از پیش میخوندم  و از دروس پیش هم ادبیات و عربی اختصاصی وفلسفه رو انتخاب کرده بودم و بهشون نگاه ویژه ای داشتم.

 

18-چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟ 

 

بنده در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم و اگه بخوام دوباره هم آزمون بدم نظرم همین است چون اعتقادم این است که هر فرد بهترین استاد خودش است اما بهترین پروسه زمانی رو سال چهارم میدونم که دروس پایه کاملا یادگیری و تثبیت شده و کلاس کنکور میتونه اثربخش باشد.

 

19-برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟ 

 

در هر آزمون یک هدف را در نظر میگرفتم و تمام سعی ام رو به اون هدف معطوف میکردم و این تصمیمات کوتاه مدت با هم جمع میشد و در نهایت به هدف بلند مدتم که همان رشته ی حقوق بود منجر شد و وقتی که من یک تصمیم بلندمدت «قبولی رشته حقوق» را برای خودم تعریف کردم راه های رسیدن به آن را هم مشخص کردم و برنامه ریزی های کوتاه مدت ساعتی،روزانه،هفتگی مرا در مدیریت زمان خیلی یاری داد و نمیشود از آنها چشم پوشی کرد.

 

20-بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟ 

 

بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال چهارم انتخاب دو یا سه درس در لابه لای دروس سال چهارم است اگر این مهم به خوبی ادامه یابد، این روش علمی به ذهن و رفتار  دانش اموزی که روشمند درس میخواند جهت میدهد و نگرانی ناتمام ماندن این دروس رفع میشود.

 

21-چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟ 

 

1.توجه به کلمات کلیدی در هنگام خلاصه نویسی 2.رسم شکلک برای دروس تاریخ ادبیات و روانشناسی 3.استفاده از سرواژه ها مثلا سر واژه ملخها که نام آثار نظامی گنجوی است.4.استفاده از اعداد حروف ابجد برای تاریخ ادبیات و تاریخ 5.استفاده از چارت، جدول و نمودار که اطلاعات حجیم را خلاصه میکند.

 

22-نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟ 

 

اگرچه بسیاری از داوطلبان به دروس عمومی نگاه بی مهری دارند اما پاسخ دادن به 3-2تا سوال ساده از 10تا ،میتواند رتبه ی شما را به میزان قابل توجهی جابجا کند و در نیمسال اول به دروس اختصاصی بیشتر توجه داشتم و 70درصد وقتم را به دروس اختصاصی اختصاص میدادم اما در نیمسال دوم،عزم خود را جزم کردم و 40درصد از وقتم را به دروس عمومی دادم و به همین منظور ابتدا کتاب درسی را کاملا میخواندم تا اینکه به مرحله ی ادراک برسم و تست عمومی ها را 48ساعت بعد میزدم تا مطمئن شوم که مباحث را به خوبی یاد گرفته ام و به حافظه بلند مدتم منتقل شده است از اوقات مرده ی خودم استفاده بهینه را داشتم و این اوقات مرده فقط و فقط مختص دروس عمومی بود و بعد از عید نوروز حضورکتاب زرد عمومی را در برنامه ی خودم پررنگ تر کردم و  دیگر به این جمع بندی رسیده بودم که کدام قسمت های  مهم و مدنظر طراحان سوال است.

 

23-تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟ 

 

هروقت مبحثی رو کاملا بصورت تشریحی میخوندم 60درصد وقتم رو صرف اینکار میکردم.وقتیکه دیگر به این اطمینان رسیده بودم که یادگیری ام کامل شده برای تثبیت این فرایند،مدیریت زمان و تمرین تکنیک های سرعت و دقت تست زنی،حدود 40درصد ساعت مطالعه ی هردرس را به تست زدن  اختصاص میدادم توصیه ام این است که اگر میخواهید واقعا متعادل درس بخوانید حدودا 80تا 100تست را در طول روز برای عمومی ها و هم اختصاصی ها تمرین کنید.

 

25-به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

 

 توصیه ام به این داوطلبان عزیز اینه که هیچوقت دیر نیست و هیچوقت دروس پایه رو به کلی کنار نذارن میتواند این دروس رو در لابه لای برنامه ی جامع سال پیش قرار بدهند و به عنوان عضوی لاینفک از برنامه سال چهارم اونا رو هم مطالعه کنند و البته شاید بعضی عزیزان بگن که حجم مطالب زیاده توصیه ام این است که چندین و چند مبحث ساده رو انتخاب کنند و در همون مباحث به تسلط برسند و هیچوقت برای جبران دروس عقب افتاده دست به کارهای نجومی نزنند شاید این روشها در کوتاه مدت جواب بده اما در بلندمدت باعث آشفتگی ذهنی و خستگی مفرط میشود همین امر یکی از عوامل عقب افتادن یا عدم دسترسی به هدف مطلوباست.

 

26-مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در آزمون سراسری نقش داشت؟ 

 

من به هیچ وجه در تابستان مطالعه را کنار نگذاشتم و قدیما میگویند وقت طلاست اما نظر من این است که وقت از طلا هم باارزش تر است چون طلا را دوباره میتوان بدست آورد اما وقت سپری شده را نمیتوان برگرداند،یا زمان را نمیتوان نگه داشت و مطالعه در تابستان اگرچه به میزان کم باشد بسیار مفید است و من خودم در تابستان سال سوم روزانه 12ساعت درس میخواندم و هروقت از درس خواندن احساس خستگی نمیکردم  دیوان خواجه ی راز همرازم می شد.

 

27-چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟ 

 

در تابستان رعایت تعادل میان عمومی اختصاصی ها خیلی اهمیت دارد وهمچنین مطالعه دروس پایه را بیشتر از پیش دانشگاهی مدنظر داشتم و از دروس پیش،نگاهم رابه ادبیات وعربی اختصاصی دوخته بودم که توانستم چنگال تسلطم را بر این بیندازم.

 

28-مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟ 

 

مهمترین عامل موفقیتم رو لطف خدای منان و آرامش بخشی یادو نام اون میدانم “الا بذکر الله تطمئن القلوب” و دومین عامل رو دعاهای خیر فرشته ی زمینی «مادرم»  میدونم که همیشه به همراهم بوده و خواهد بود و سومین عامل رو تلاش و تلاش و تلاش و باز هم سعی و تلاش خستگی ناپذیر خودم و چه زیبا گفته است پیر هرات:بیدار باش که کاروان بر سر راه است.

 

29-مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 95برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟ 

 

بهترین توصیه م به داوطلبان گل 95:قدر تموم فرصتایی که دارین رو بدونین چشم به هم بزنید سر جلسه کنکور 95دارین با تستای جورواجور دست و پنجه نرم  میکنین فرصت های رفته دیگه برنمیگرده پس در لحظه زندگی کنید و مطمئن باشین روزهای خیلی خوب پشت سر هم میان شما هم خیلی پرانرژی با سرعت و دقت  به سمت اون روزا پیش برین و برای همتون آرزوی سلامتی و کامیابی دارم.

 

انتهای پیام/س

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است