منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۵۶
شناسه خبر: 255810
گروه :خبر
32656

سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع گردشگری شهرستان بستک گفت: حفاظت از آثار تاریخی یک امر عمومی است و تا به یک فرهنگ عمومی تبدیل نشود این امر محقق نخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه، ماشاالله خنجی سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع گردشگری شهرستان بستک گفت: امروز یکی از مهمترین صنایعی که در تولید ناخالص ملی کشور ها نقش تعیین کننده ای دارد صنعت گردشگری است که جا دارد ما نیز با برنامه ریزی مناسب از این قافله عقب نمانیم .

خنجی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در زمینه حفاظت از آثار تاریخی هزینه های هنگفت آن می باشد،افزود:در کشور ما و همچنین در شهرستان بستک، اثار تاریخی فراوانی وجود دارد اما حفاظت از این آثار از عهده یک سازمان خارج است .

وی اظهار کرد: ارگان های  مردم نهاد بهترین گزینه برای این موضوع است که در سال های اخیر انجمن های میراث فرهنگی در روستاها تشکیل شده و تمام تلاشمان را می کنیم که آنها را فعال نگه داریم.

 

010133584-hamam-sibeh1

سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع گردشگری بستک تصریح کرد: یکی از این انجمن های فعال انجمن میراث فرهنگی کوخرد است که در روزهای اخیر جلساتی را نیز با این عزیزان داشته ایم که مصوباتی را نیز در این جلسات تصویب کردیم و مقرر شد برای مرمت آثار تاریخی بصورت مشارکتی با دهیاری این روستا این کار را انجام دهیم که با استقبال دهیاری کوخرد مواجه شدیم.

وی گفت: در جلسات با انجمن ها بر جلوگیری از سرقت آثار تاریخی و محافظت از آنها تاکید می شود.
خنجی گفت: در روستای کوخرد دو اثر تاریخی ثبت شده ملی بنام  دو گنبدان و حمام سبیه وجود دارد که می تواند در جذب گردشگر برای این روستا موثر باشد .

سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع گردشگری شهرستان بستک ضمن تاکید بر ممنوعیت ساخت و ساز ها در حریم آثار تاریخی اظهار کرد: دهیاری ها باید در این امر ما را یاری کنند و اگر چنین اقداماتی را مشاهده کردند از این امر جلوگیری و به ما گزارش دهند.

خنجی با اشاره به یاری  مردم و مسئولینی در توسعه گردشگری و حفظ آثار تاریخی خاطرنشان کرد: حراست از آثار تاریخی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود، در سالهای اخیر برخی افراد ناآگاه با درج یادگاری بر اماکن تاریخی منجر به از بین رفتن بخشی از زیبایی های این اماکن شده اند که برای جلوگیری از این امر باید فرهنگ سازی شود.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان