منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۷
شناسه خبر: 300852
گروه :خبر
hormoz

سخنگوی کمیسیون تلفیق :دولت باید یارانه سه دهک پردرآمدی را حذف کند و منابع آزاد شده را به بخش اشتغال با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اختصاص دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، یکی از تفاوت‌های مهم لایحه دولت برای بودجه سال 95 با مصوبه کمیسیون تلفیق را افزایش سقف درآمدهای بودجه سال جاری به 25 هزار میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: در بخش دارایی‌های خارجی بانک مرکزی هم در تبصره 19 پیشنهاد شده بود که آن را به عنوان بدهی دولت محاسبه شود که نمایندگان کمیسیون تلفیق با این موضوع موافقت نکردند.

وی با بیان اینکه سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت هم از 20 درصد به 30 درصد افزایش پیدا کرده است، افزود: در بخش هدفمندسازی یارانه ها هم دولت به روال سنوات گذشته برنامه مشخصی را برای هدفمند کردن منابع این قانون اعلام نکرد اما پیشنهاد کمیسیون در این رابطه حذف گروه‌های مشخص از جمله هیأت‌های علمی دانشگاه، نمایندگان مجلس، قضات و کسانی که حقوق دریافتی آنها در سال بیش از 35 میلیون تومان باشد، از دریافت یارانه است.

پور ابراهیمی اضافه کرد: دولت باید یارانه سه دهک پردرآمدی را حذف کند که حدود 24 میلیون نفر را شامل می شود و منابع آزاد شده را به بخش اشتغال با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اختصاص دهد.

وی با تأکید بر اینکه تا جایی که امکان بود نقاط ضعف لایحه بودجه 95 دولت را برطرف کردیم، گفت: امیدواریم با تصویب پیشنهادات کمیسیون تلفیق در مجلس تا حدودی به نتایج مناسب دست پیدا کنیم.

کمیسیون تلفیق بودجه 95 مصوب کرد یارانه گروه‌ های زیر حذف شود.

_ کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالیانه آنها حداقل 35 میلیون تومان است.

_ نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، قضات ، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها  و موسسات آموزشی و پژوهشی و دولتی و غیر دولتی، پزشکان و دندانپزشکان .

_ کلیه کارکنان دولت و قوای سه گانه ، شهرداری ها و کلیه موسسات عمومی و موسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری، کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سالیانه آنها از 35 میلیون تومان بیشتر است.

_ کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و بازرسان شرکت های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی، کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و روسا و معاونین مناطق و شعب بانک ها و بیمه ها و موسسات مالی و اعتباری، کلیه کارکنان و اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آنها بیشتر از 35 میلیون تومان است.

_ کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز از دریافت یارانه منع شدند.

_ کلیه کسانی که در 3 دهک بالای درآمدی هستند و در گروه های یاد شده ذکر نشدند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است