منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۸
شناسه خبر: 180392
گروه :خبر

در حالی که سخنگوی دولت در نشست خبری اخیر خود اعلام کرد یارانه هیچ کس حذف نشده است، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حذف برخی ثروتمندان از دریافت یارانه طبق تکلیف قانونی بود، گفت: این کار در سال‌ جاری ادامه خواهد یافت.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس علی ربیعی پنجشنبه شب در برنامه خبری ساعت 21 شبکه یک سیما گفت: مجلس در بودجه سال 93 دولت را مکلف کرده بود تا افراد غیرنیازمند را از چرخه یارانه بگیران حذف کند.

وزیر کار اظهارداشت: مجلس در سال 94 هم حدود شش هزار میلیارد تومان را از بودجه پیشنهادی دولت حذف و دولت را مکلف کرد که به همین میزان افراد غیرنیازمند را از یارانه بگیران حذف کند.

ربیعی با بیان اینکه طرح هدفمندی یارانه ها، طرح اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است و نمی توان به آن کم توجهی کرد، گفت: در سال 93 مطالعات اولیه بسیاری را صورت دادیم و پایگاه های اطلاعاتی را اصلاح کردیم. براساس تکلیف قانونی، ما در بودجه سال 93 نظام شناسایی را فعال و برخی را حذف کردیم.

وی ادامه داد: براساس قانون بودجه سال 94 باید آئین نامه ای را بنویسیم اما هنوز این کار را آغاز نکرده ایم و امیدواریم روندی که از سال 93 آغاز کرده ایم، امسال نیز ادامه یابد. در این مرحله به هیچ عنوان کسی را به صرف اینکه در یکی از گروه های اجتماعی خاص است، از جمع یارانه بگیران حذف نکرده ایم.

وزیر کار با اشاره به اینکه سعی می کنیم دقت خود را بالا ببریم، تاکید کرد: تقریبا اعتراض‌ها، سه دهم درصد بود و افرادی که یارانه آنها قطع شده بود، با مراجعه به ما و پس از اینکه اطلاعات را می دیدند، قانع می شدند.

ربیعی تصریح کرد: تعدادی را براساس تکلیف قانونی سال 93 از جمع یارانه بگیران حذف کرده ایم و امسال نیز در صورت نوشتن آئین نامه، این روند را ادامه می دهیم. این کار به دقت انجام می شود و با تدوین نظام اعتراض، با دقت زیادی به اعتراض ها رسیدگی می شود.

وی بیان داشت: سعی کردیم خطاهای خود را در این زمینه به حداقل کاهش دهیم و خطای نوع اول و دوم ما بسیار ناچیز بوده است. با دقت بالایی که در این کار صورت می دهیم به متن صریح قانون عمل خواهیم کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است