منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
شناسه خبر: 228492
گروه :خبر
image437788
 

وقتی تحریف انقلاب شتاب می‌گیرد؛

حذف انقلاب اسلامی از دانشگاه ارومیه

از دانشگاه ارومیه خبر می‌رسد که واحد انقلاب اسلامی از میان دروس عمومی این دانشگاه حذف‌شده و بجای آن واحد آشنایی با قانون اساسی جایگزین شده است و این در حالی است که به اذعان بسیاری از دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ارومیه خلاف تدبیر و عقلانیت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  از دانشگاه ارومیه خبر می‌رسد که واحد انقلاب اسلامی از میان دروس عمومی این دانشگاه حذف‌شده و بجای آن واحد آشنایی با قانون اساسی جایگزین شده است و این در حالی است که به اذعان بسیاری از دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ارومیه این خلاف تدبیر و عقلانیت است.

محمد صالحی مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه ارومیه در توضیح علت ارائه نشدن این واحد درسی گفت: این از اختیارات دانشگاه است که از میان سه درس وصایای امام، قانون اساسی و انقلاب اسلامی هر سه یا هرکدام را که صلاح می‌داند ارائه دهد.

وی ضمن اشاره به اهمیت درس انقلاب اسلامی تصریح کرد: به دلیل بروز برخی مشکلات در ارائه هم‌زمان درس‌ها و ظرفیت محدود کلاس‌ها تصمیم معاونت آموزشی بر این شد که درترم جاری واحد انقلاب اسلامی از میان دروس ارائه‌شده به دانشجویان حذف شود.

این عضو هیئت‌علمی دانشگاه ارومیه با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هدف اصلی از این اقدام ایجاد تنوع در دروس ارائه‌شده بود که دانشجویان باعلاقه واحد موردنظر خود را انتخاب کنند.

صالحی در واکنش به سؤال خبرنگار نسل برهان تحت عنوان حذف انقلاب اسلامی از دانشگاه ارومیه اظهار داشت: این طرز تفکر بچه‌گانه است، چراکه برای این تصمیم ساعت‌ها با اعضای هیئت‌علمی دانشگاه، مدیران گروه‌ها و همچنین مسئولین نهاد رهبری در دانشگاه جلسه برگزارشده و به این نتیجه معقول رسیده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان