منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۹
شناسه خبر: 206372
گروه :خبر

دولت اسپانیا به تازگی برای رسیدن به استاندارد اروپا، حداقل سن ازدواج را از 14 سال به 16 سال افزایش داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  این تصمیم اسپانیا باعث شد موضوع مهمی چون حداقل و حداکثر سن ازدواج در دنیا که معمولا کمتر به بحث گذاشته می‌شود، بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

با توجه به اطلاعات موجود در فهرست تهیه شده از منابع سازمان ملل در اروپا پایین‌ترین سن ازدواج در کشور استونی و سن 15 سالگی است.

از سوی دیگر هند نیز مدعی برخورداری از قوانین افراطی برای جلوگیری از ازدواج زودهنگام است. سن ازدواج در این کشور برای دختران 18 سال و برای پسران 21 سال است اما واقعیت چیز دیگریست و مقامات این کشور اغلب چشم خود را به روی موارد متعدد ازدواج کودکان که آمار قابل توجهی در هند دارد، می‌بندند. هند در واقع بالاترین تعداد دخترانی را دارد که زیر 18 سال عروس می‌شوند.

بنا به گزارش شورای روابط خارجی آمریکا در سال 2013 میلادی حدود 10 میلیون زن 24-20 ساله هندی قبل از 18 سالگی ازدواج کرده‌اند.

آمارهای سازمان مردم‌نهاد «دختران، نه عروس‌ها» هم نشان می‌دهد هم‌اکنون بیش از 700 میلیون زن در جهان وجود دارند که در کودکی شوهر داده شده‌اند و در حال حاضر بالاترینِ درصد ازدواج کودکان در جهان مربوط به کشور نیجر است. این آمار همچنین نشان می‌دهد یک سوم دختران در کشورهای در حال توسعه قبل از 18 سالگی ازدواج می‌کنند.

براساس میانگین جهانی، سن قانونی ازدواج برای پسران 17 سال و برای دختران 16 سال است. در چین با توجه به سیاست کنترل جمعیت سن قانونی به 22 سال و 20 سال به ترتیب برای پسران و دختران افزایش یافته است.

«لاکشمی ساندارام»، مدیر اجرایی سازمان «دختران، نه عروس‌ها» گفته است: معاهدات و مجامع بین‌المللی بر لزوم تعیین سن 18 سالگی به عنوان حداقل سن ازدواج تاکید دارند.

وی افزوده است: با اینکه بسیاری کشورها در این خصوص قانون دارند اما به دلایل مختلف از جمله ارجحیت دادن رسوم و عرف منطقه، اجازه والدین یا دادگاه و عدم آگاهی مسوولان، این قوانین نادیده گرفته می‌شوند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، وی با اشاره به اینکه در برخی کشورها آمار تولد و ازدواج ثبت نمی‌شود تاکید کرد که به همین دلیل در این کشورها تدابیر کافی برای جلوگیری از ازدواج زودهنگام دختران وجود ندارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است