منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۸
شناسه خبر: 193415
گروه :خبر

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بخش زیادی از ترافیک قاچاق که روی سیم‌کارت‌های بی‌هویت و خطوط E1 انجام می‌شود، شناسایی و مسدود ‌شده‌ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، محمود خسروی اظهار داشت: مباحثی مهمی از جمله چالش‌های امنیتی ، مزاحمت‌ها و کاهش درآمد دولت، وزارت ارتباطات را به مقابله با سیم‌کارت‌های بی‌هویت واداشت که موضوع لزوم احراز هویت مشترکان سیم‌کارت در تمام دنیا جا افتاده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: اخیراً نیز شرکت ارتباطات زیرساخت کار وسیعی را درباره برخورد با قاچاقچیان مکالمه بین‌الملل در دست انجام دارد که بخشی از عاملان این اقدام مجرمانه بر بستر سیم‌کارت‌های بی‌هویت فعالیت داشتند.

وی ادامه داد: در نتیجه این برنامه، حمله همه‌جانبه‌ای به شرکت‌های قاچاق‌کننده ترافیک انجام شد و بخش زیادی از سیم‌کارت‌هایی بی‌هویت شناسایی و مسدود ‌شده‌اند.

خسروی اضافه کرد: علاوه بر بستر سیم‌کارت، قاچاق مکالمه روی تلفن ثابت نیز انجام می‌شود. هم‌اکنون برخی لینک‌های E1 به اسم کاربری‌های دیگری گرفته شده‌اند اما روی آنها قاچاق مکالمه انجام می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از سوی دیگر، در گذشته نرخ تماس بین‌الملل ایران در منطقه از همه کشورها کمتر بود که این امر زمینه قاچاق مکالمه را مساعد می‌کرد؛ اما اکنون تقریباً در نرخ‌ها هم‌سطح نرخ‌های منطقه هستیم.

وی خاطر نشان کرد: با مجموع این اقدامات قاچاق ترافیک کمتر شده و ترافیک بین‌الملل 30 درصد در مسیر قانونی افزایش یافته است که این رقم در معاملات ارزی بسیار تأثیر گذار است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور