منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۹
شناسه خبر: 275188
گروه :خبر
عبادی

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هرمزگان گفت: علاوه بر تلاشهای فرهنگی در شناساندن هویت حقیقی زن مسلمان در جامعه، رسانه در پیش بردن اقدامات اجرایی این امر سهم زیادی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ هرمزگان در مجمع استانی جامعه زنان اظهار داشت : اولین قدم‌ها در جلوگیری از رواج هویت زن مسلمان، تلاش‌ فرهنگی و معرفتی هایی است که برای بالا بردن درک زن مسلمان علاوه بر تلنگرهای معرفتی و فرهنگی ، اقداماتی اقتصادی و سیاسی در جلوگیری از واردات کالاهایی که پیاده نظام فرهنگ غربی است، از این دست اقدامات هستند.

وی ادامه داد: علاوه بر تلاشهای فرهنگی در شناساندن هویت حقیقی زن که بار زیادی از آن بر دوش صاحبان رسانه است، رسانه به اعتبار رسانه بودنش در شناساندن هویت حقیقی زن مسلمان در جامعه، و پیش بردن اقدامات اجرایی این امر سهم زیادی دارد.

 این استاد برجسته حوزه و دانشگاه تصریح کرد: هویت مجموعه ویژگی های فردی و اجتماعی انسان و اندیشه های مربوط به انسان است که بتواند به سوال من کیستم جواب بدهد  و انقلاب اسلامی در 22 بهمن نتیجه آن حکومت اسلامی و در پی آن تمدن اسلامی است .

عبادی زاده بیان داشت : حجاب با اینکه تمامی مسائل و هویت زن مسلمان نیست، چتری بر سر هویت زنانه است که می‌تواند میزان سلامت حرکتهای اصلاحی در مسئله زن را مشخص کند و معرفی الگوی زهرایی و زینبی یکی از بهترین سرمایه‌های ماست برای ارائه به زن مسلمان که هویت اصلی زن مسلمان در جامعه اسلامی .

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ هرمزگان با بیان اینکه ضرورت امروز برای زنان ما گفتمان سازی هویت زن مسلمان است، خاطرنشان کرد: در ضلع اول به دنبال شناخت زن ( جنسیت ) و ضلع دوم ضلع عاطفی و روحی و ضلع سوم ضلع رفتاری زنان  هنجارشکنی زنان به اسلام آسیب می زند  .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند