منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۳۱
شناسه خبر: 340453
گروه :خبر
8587719986592884536576110712-300x208

مدیر مدرسه علمیه ریحانه الرسول اظهار کرد: حجاب و عفاف نه تنها مقوله ای دینی است بلکه هر فطرت پاکی ضرورت آن را درک می کند اما این روزها عده ای با عبور از این امر فطری حجب و حیا را کنار گذاشته و با عادی سازی بی حجابی و بد حجابی و شاید بعضا به نام آزادی سعی در تغییر نوع پوشش و مراودات اجتماعی دارند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛غلامی ، مدیر مدرسه علمیه ریحانه الرسول (س) قشم در گفتگو با خبرنگار قشم آزاد با اشاره به آثار حجاب  در زندگی فردی و اجتماعی انسا نها گفت: هر دستور و حکمی که خداوند متعال برای ما انسان ها در چارچوب شرع وضع نموده مبتنی بر مصالحی است که به سود خود انسان هاست لذا امر خداوند به رعایت حجاب نیز قطعا دارای مصالح و ثمراتی است که در صورت رعایت آن، اثار مثبت فردی و اجتماعی در زندگی انسان ها بر جای خواهد گذاشت و خدای ناکرده اگر به مساله حجاب بی توجهی گردد متقابلا زیان و پیامدهای منفی آن متوجه فرد و اجتماع خواهد شد.
وی اظهار کرد:  رعایت حجاب می تواند حافظ ارزش های انسانی مثل حجاب و عفاف و حیا بشود و این ارزش ها برای مرد و به ویژه زن مسلمان همان ذاشته ها و سرمایه های وجودی افراد است ؛ در سایه رعایت آن جلو هوس بازی و نگاه های مسموم و هرزه برخی افراد بی قید و بند گرفته می شود،محبت در کانون خانواده متمرکز شود، امیال جنسی انسان در مسیر صحیح خودش آنطور که مد نظر اسلام است قرار بگیرد؛ که این خود ضامن سلامت نسل انسان نیز می شود.

غلامی افزود: رعایت حجاب موجب تحکیم بنیان خانواده می شود، اگر خانمی با عرضه جاذبه و زیبایی خود در جامعه ظاهر شود موجب اسیب زدن به روحیه مسئولیت پذیری و تعهدافراد در اجتماع کی گردد که اثر مخرب آن متوجه نهاد خانواده خواهد شد.

وی تصریح کرد: یکی از آثار مهم رعایت حجاب ایجاد آرامش روانی فردی و اجتماعی است که متاسفانه حضور افراد بد حجاب در جامعه علاوه بر التهابات جسمی موجب التهابات روحی و روانی افراد هم خواهد شد. باعث صرفه جویی اقتصادی هم می شود چون در صورت رعایت حجاب هزینه ها صرف تهیه لوازم آرایشی یا انواع لباس مبتذل نمی شود؛ در اثر رعایت حجاب میزان کارآمدی افراد در جامعه افزایش خواهد یافت؛ یکی از سدهای مهم دفاعی ما رعایت حجاب و ترویج آن در مقابل تهاجمات فرهنگی و جنگ نرم دشمنان قسم خورده است.

مدیر مدرسه علمیه قشم با بیان اینکه حجاب فقط در پوشش ظاهری انسان خلاصه نمی شود، بیان کرد: حجاب دارای دو بعد کمی و ظاهری و دیگری بعد کیفی یا باطنی که امروز اگر خانم یا اقایی تنها به ظاهر حجاب اکتفا کند اصطلاحا به ایشان باحجاب گفته می شود ولی بهترین حالت این است که علاوه بر ظاهر، انسان از درون و باطن و قلب هم، نسبت به مساله حجاب معرفت داشته و ان را بپذیرد، اگر چنین اتفاق مبارکی بیفتد حجاب جایگاه و مفهوم واقعی اش را نزد افراد پیدا خواهد کرد، و آن اثر بخشی و نتیجه مطلوب و مورد انتظار را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نباید به حجاب نگاه اجباری داشت، گفت:وقتی پذیرش حجاب و هر سایر احکام الهی در قلب ایجاد گردد و فرد بینش و معرفت لازم را به دست آورد، لبریز از عشق الهی می شود و از مسائلی نظیر خود شیفتگی، تبرج و عرضه خود به دیگران فاصله می گیرد و به سوی ارزش های الهی حرکت می نماید و این ثمره پیوند ظاهر و باطن حجاب است.

غلامی با اشاره به اینکه یکی از ابعاد سبک زندگی اسلامی رعایت حجاب و حساسیت نسبت به این فرمان الهی است. افزود: توجه به مساله حجاب و عفاف و پرداختن به این مهم، در متون آموزشی ما در مقاطع مختلف می تواند نقش موثری در ترویج و پذیرش بهتر حجاب و عفاف خواهد داشته باشد، علاوه بر آن نمی توان از نقش مربیان پرورشی و معلمان عزیز غافل شد. معلمان ما باید خود عملا به مساله حجاب توجه نمایند تا بتوانند الگویی عملی برای تشویق دانش آموزان نسبت به این باشند.

وی تاکید کرد:برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نباید از ظرفیت و توانمندی هایی موجود در بین روحانیون و حوزه های علمیه، دانشگاه ها، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات، بسیج و خلاصه نهاد هایی که به نوعی با فرهنگ و فکر و اعتقادات مردم سرگار دارند غفلت کرد.
مدیر مدرسه علمیه قشم خاطرنشان کرد: دشمن با ترفند حیا زدایی از طریق شبکه های اجتماعی و وسایل ارتباط جمعی نظیر؛ماهواره و اینترنت با نمایش دادن فیلم های مبتذل و مغایر با مقدسات دینی با حربه حیا زدایی ، فرهنگ و فکر جوانان ما را استحاله می نمایند و این فریضه اگر در مسیر صحیح خودش اجرا گردد قطعا در دعوت به معروف و کنار گذاشتن منکرات بسزایی خواهد داشت.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند