منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۵
شناسه خبر: 344052
گروه :خبر
حجاب12

کمرنگ شدن حجاب در جامعه اسلامی ، موجبات انحراف اجتماعی جوانان را فراهم می سازد و زیر ساختهای فرهنگ را تخریب می کند و در نتیجه باعث بوجود آمدن بحران در جامعه می شود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛کمرنگ شدن حجاب در جامعه اسلامی ، موجبات انحراف اجتماعی جوانان را فراهم ساخته و زیر ساختهای اجتماع و فرهنگ را تخریب می کند و در نتیجه باعث بوجود آمدن بحران درجامعه می شود . داشتن حجاب در جامعه ما از جمله ارزش هایی است که رعایت آن در فرهنگ ملی و مذهبی ما نه تنها برای زنان که حتی برای مردان نیز توصیه و تاکید شده است .

هر چند امروزه با ورود بشر به عصری جدید از زندگی بسیاری از ارزشهای دینی رنگ باخته است . اما جای بسی خوشوقتی است که در جوامع اسلامی به ویژه برای زنان در اجتماع امری فردی نیست بلکه علاوه بر خود فرد دیگر افراد جامعه را نیز  تحت تاثیر قرار می دهد از این رو برای مصون ماندن جامعه از بسیاری مفاسد رعایت حدود و پوشش مناسب به لحاظ شرعی و عرفی لازم و ضروری است .

از دیر باز چادر سمبل حجاب ایرانی بوده است ، اما در شرع اجباری بر استفاده از آن وجود ندارد . آنچه مهم می نماید این است که دین اسلام زنان را به پوشش خود از نامحرم توصیه می کند طوری که این پوشش موجبات تحریک و انحرافات افراد دیگر جامعه را فراهم نکند .

بنابراین اسلام همواره به پوشش اسلامی دعوت کرده و در این میان می توان گفت بهترین پوشش و زینت زن حجاب برتر یعنی استفاده از چادر است . استفاده از حجاب برتر ویژگیهایی دارد که از جمله می توان به نکته های زیر اشاره کرد :

از ویژگیهای حجاب برتر این است که مورد بغض دشمن است یعنی دشمن به آن حساس است و با آن خصومت دارد و از آن می ترسد. تاریخ گویای این واقعیت است که هر جا سخن از حجاب برتر شده دشمنان خواسته اند منفی ترین تبلیغات را علیه آن بکنند چرا؟ شاید به این دلیل که با وجود آن دشمن امکان نفوذ فرهنگی ندارد . وقتی چادر باشد مد در خیابان چه معنایی می تواند داشته باشد .

دشمنان اسلام همواره اصالتها را نشانه گرفته اند ، اینان اگر چادر زنان را نشانه تبلیغات خود می گیرند چون یک فرهنگ خودی است چیزی است که از اعتقادات و باورهای ما برخاسته است و می توان گفت از آثار حجاب برتر می توان به حفظ و تقویت وحدت ملی اشاره کرد به این معنی که اگر همه ما یک نوع حجاب ( حجاب برتر ) داشته باشیم آثار اجتماعی آن اولا سرشکسته شدن دشمن ، ثانیا پیاده شدن فلسفه حجاب ، ثالثا وحدت زنان مسلمان ایرانی و ارائه یک الگوی کامل جهانی است .

اما نکته حائز اهمیت و در خور توجه این است که از دیدگاه معارف اسلامی ، پوشش به تنهایی و خود به خود ، ضامن تقوا و پرهیزکاری نیست .

و در پایان با توجه به آیات و روایات به مفهوم اساسی حجاب اشاره می کنیم :

1 : اسلام به مساله پوشش وحجاب اهمیت داده وهمواره آن رادر آیات و روایات توصیه کرده است.

2 : منظور از حجاب هر نوع پوشش است اما نه آن پوششی که موجبات تحریک و انحرافات دیگران را فراهم سازد .

3 : بهترین پوشش و به عبارتی حجاب برتر چادر مشکی که بیشتر زننده نیست وجلب توجه نمی کند است و این امر نوعی وحدت ویکپارچگی را در جامعه برقرار می کند .

4 : حجاب و پوشش مناسب در تقویت بنیه های اعتقادی و باورهای ما و استحکام خانواده و اجتماع تاثیر دارد .

5: حجاب و پوشش یک نوع حجب و حیا و شرم را در زن حفظ وتقویت کرده و در نتیجه از آلوده شدن او و دیگران جلوگیری می کند .

6 : اساسا حجاب یعنی حضور زن و این در واقع مجوز حضور زن در عرصه های مختلف اجتماع است برای مشارکت در امور سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، امنیتی و اجتماعی

7: حجاب موجبات عفاف و متانت و سربلندی زن شده و دشمنان رامایوس و ناامید می کند ، چرا که دشمنان اسلام همواره در تلاش هستند این مصونیت را از زن بستاند و از آن به عنوان ابزار تبلیغات در امور مختلف و اشاعه فحشا استفاده کنند .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند