منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۷:۵۸
شناسه خبر: 176764
گروه :خبر
همدلی و هم زبانی دولت

حجاب اسلامی وسیله حفظ و صیانت عفاف انسانی است ، حفظ حجاب به زن کمک می کند تا بتواند به آن رتبه معنوی عالی خود برسد و دچار آن لغزشگاه های بسیار لغزنده ای که سر راهش قرار داده اند نشود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  سوره یاس ؛ زن ایرانی راهبه نیست ، اما از راهبه پاک تر است و طیبه وطاهره است . سرباز نیست ، اما به قدر سرباز میدان جنگ شجاعت دارد و با این که جهاد در میدان های رزم بر او واجب نیست ، اما به قدر یک جهادگر در راه خدا تلاش می کند و درتمام صحنه ها حضور دارد .

حجاب اسلامی وسیله حفظ و صیانت عفاف انسانی است .شخصیت انقلابی زن مسلمان به او اجازه نمی دهد که از راه نشان دادن پیکر برهنه خود ، از راه در معرض گذاشتن و به نمایش نهادن زیور و زینت و آرایش خود ، خود را نشان دهد .

حجاب به معنای چادر نیست ، اما چادر نزد ما ایرانی ها که زنان ما از قدیم داشتند ، بهترین نوع حجاب است . بدون چادر هم حجاب ممکن است . حجاب به معنای پوشیدن سالم ، نه پوشیدنی که از نپوشیدن بدن بدتر است .

حفظ حجاب به زن کمک می کند تا بتواند به آن رتبه معنوی عالی خود برسد دچار آن لغزشگاه های بسیار لغزنده ای که سر راهش قرار داده اند نشود .

اسلام در باب پوشش حجاب را معین نکرده است .مقصود این است که دیدار زن و مرد و ملاقات طبیعی آنها به صورت روزمره تبدیل به یک عامل تحریک نشود و این هدف اسلام است .

مسئله حجاب به معنای منزوی کردن زن نیست اگر کسی چنین برداشتی از حجاب داشته باشد ، این کاملا یک برداشت غلط است . مسئله حجاب معنای جلوگیری از اختلاط و آمیزش بی قید و شرط زن و مرد در جامعه است ، زیرا اختلاط بی قید و شرط هم به ضرر جامعه و هم به ضرر زن و مرد به خصوص به ضررزن است .

حجاب برای زن به هیچ وجه مزاحم و مانع فعالیتهای سیاسی و اجتماعی نیست . حجاب و حفظ عفاف مخصوص خواهران نیست، ای برادران مسلمان ! و ای برادران جوان ! شما هم مراعات عفاف وحجاب اسلامی رابکنید شما هم با لباس شایسته درمحیط جامعه ظاهر بشوید.

شما خانمها پیامی دارید ، این پیام را دقیق و مسجل کنید و به دنیا بدهید . پیام هم فقط پیام زبانی و شفاهی و کتبی نیست . بلکه بیشتر پیام عملی است ، زنهای ایران ، به خصوص کسانی که در رشته های گوناگون دانش و درچارچوب اسلام و احکام اسلامی و مهمتراز همه مسئله حجاب توانسته اند حرکت کنند بایستی به زنان ودختران و دانشجویان زن دنیا عملا تفهیم کنند که علم به معنای بی بندوباری نیست ، و لازمه تحصیل علم بی قیدی به موازین اخلاقی در مورد معاشرت زن و مرد نیست بلکه می توان با رعایت کامل این موازین علم را هم تحصیل کرد و به جاهای بالایی رسید .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است