منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
شناسه خبر: 257909
گروه :خبر
حجاب آینه

عفاف و حجاب به عنوان دو ارزش در جامعه بشری به ویژه جوامع اسلامی مطرح بوده ودر مقایسه با موجودات دیگر ، تهیه پوشش مناسب برای اندام خویش است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پایگاه خبری زنان استان هرمزگان ؛ عفاف وحجاب و تعریف آنها ، فلسفه وآثار فردی و اجتماعی آن ، ریشه یابی حجابی و بد حجابی در غرب و شرق ، بویژه کشورهای اسلامی ومحدودیت های حجاب و تطبیق با جامعه امروز از مباحث کلان کارشناسان علوم دینی و اجتماعی است .

تاریخ بشر موید این نکته است که عفاف و حجاب به عنوان دو ارزش در جامعه بشری به ویژه جوامع اسلامی مطرح بوده و هست ، زیرا یکی از امتیازات انسان ، در مقایسه با موجودات دیگر ، تهیه پوشش مناسب برای اندام خویش است .

بر این اساس ، لباس پوشیدن یکی از شئون و ویژگی های انسان به شمار می آید . لباس افزون بر حفظ انسان از سرما وگرما ، برف وباران ویاری دادن وی در حفظ عفت وشرف در آراستگی و زیبایی آدمی نیز نقشی مهمی ایفا می کند و می توان آن را نشان دهنده گرایش اعتقادی فرد و تعلق وی به فرهنگی خاص دانست .

بشر اولیه پوشش را انتخاب کرد تا حیا را وارد حریم های خود کند وحیا که معنا گرفت تمدن جوانه زد ، حجاب وعفاف تاثیر و تاثر متقابل به یک دیگر دارند یعنی هر چه حجاب و پوشش ظاهری بیش تر باشد این نوع حجاب در تقویت و پرورش روحیه باطنی و درونی عفت ، تاثیر بیشتری دارد و بالعکس هر چه عفت درونی و باطنی بیشتر باشد باعث حجاب وپوشش ظاهری بیش تر وبهتر در مواجه با نامحرم می شود .

در تاریخ فلسفه و نیز اندیشه ، حجاب یکی از بهترین و مهم ترین تشبیهات و استعارات برای آن چیزی بوده که پوشاننده حقیقت است .

انتهای پیام /م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود