منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: 201952
گروه :خبر
حجاب 1

یک کارشناس حوزه زنان گفت: اسلام حجاب را به عنوان ارزش و قیمت واقعی زن مسلمان می داند و براین باور بوده که بالا بودن ارزش زنان جامعه اسلامی یک محبت الهی هست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، لیلا حمزه پور ، کارشناس مسائل حوزه زنان در گفت وگو با پایگاه خبری زنان  هرمزگان گفت: اگر دیروز رضا خان اقدام به کشف حجاب کرد و مردم  بیگناه را در مسجد گوهرشاد به گلوله بست ، امروز در یک هجمه ای تمام عیار ماهواره ها وشبکه های معاند تلاششان بر این است  که در قالبی دیگر کشف حجاب نمایند .

وی با اشاره به نقش شبکه های ماهواره و بعضی از شبکه های اجتماعی که افسارگسیخته در کشف حجاب و رواج بدحجابی ، افزود: آنچه امروز در بحث عفاف وحجاب به عنوان یک چالش جدی در تغییر نگرش ها با آن رو برو هستیم بی تفاوت شدن افراد جامعه نسبت به امر عفاف وحجاب ، فراموش شدن فریضه امر به معروف در مرحله ی اول و مراقبت از آن است  .

این کارشناس ارشد با اشاره به تأثیرگذاری تذکر لسانی و امر به معروف در زمینه حجاب و نوع پوشش بانوان گفت: نگفتن و تذکر ندادن و امر به معروف نکردن موجب شده ما در جامعه اسلامی شاهد پوشیدن مانتوهای تنگ و بدن نما وچسپان و برخی دیگر از پوشش های ترویج شده از سوی کانال های ماهواره ای باشیم .

حمزه پور در ادامه به تأثیرات اجتماعی بدحجابی در جامعه پرداخت و گفت:اسلام حجاب را به عنوان ارزش و قیمت واقعی زن مسلمان می داند و براین باور بوده که بالا بودن ارزش زنان جامعه اسلامی یک محبت الهی هست به زن و حجاب او تنها مربوط بخ خود او نیست که بتواند از حق خود صرف نظر کند  یا حجاب زن مال خانواده نیست تا اعضای خاواده رضایت دهند .

کارشناس مسائل زنان افزود: بلکه حجاب زن حق الهی است . همان طور مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) فرمودند : حجاب اسلامی وسیله حفظ و صیانت عفاف اسلامی است ، شخصیت انقلابی زن مسلمان به او اجازه نمی دهد که از راه نشان دادن پیکر برهنه خود ، از راه در معرض گذاشتن وبه نمایش  نهادن زیور و زینت خود را نشان دهد .

این کارشناس مسائل زنان از تاثیرات شگفت انگیزه  حجاب در آرامش نام برد و خاطر نشان کرد : در حوزه اجتماعی حضور زنان محجبه  نه تنها آرامش اجتماعی و سربلندی نظام خانواده را به همراه دارد بلکه جلوی برخی از سرخوردگی ها یا ناکامی های اجتماعی را هم می گیرد .

حمزه پور ادامه داد : رعایت کردن عفاف وحجاب موجب می شود زن به جایگاه و عظمت یک زن مسلمان آگاهی واقعی داشته باشند .

وی در پایان خاطر نشان کرد: ادوارد یاکوب جهانگیر وطبیب آلمانی در خصوص حجاب و پوشش وحضور زنان در عرصه ی سیاسی و اجتماعی می گوید : در ایران در بازار به زنانی با چادر برمی خورید که به هنگام صحبت کردن از طرز کلام آنها می توان به مقام بلندشان پی برد .

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی