منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۷:۵۸
شناسه خبر: 337696
گروه :خبر
رفتارنیوز- عفاف و حجاب - هرمزگان
 

گفتگو اختصاصی در هفته عفاف و حجاب با استاد صالحین بسیج رسانه هرمزگان:

حجاب باعث تثبیت و دوام و بقاء خانواده می شود/ حجاب برای زن مصونیت است نه محدودیت

استاد صالحین بسیج رسانه هرمزگان اظهار کرد: مسئله حجاب که یکی از ضروریات دین محسوب می شود در احادیث و روایات ما به صورت مفصل پرداخته اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت السلام بهزاد پودات، استاد صالحین بسیج رسانه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، در رابطه با عفاف و حجاب گفت: در قرآن کریم سوره مبارکه نور و سوره نساء اموری متذکر می شود که مختص به بانوان است، مخصوصا مسئله حجاب که با عناوین مختلف از آن یاد شده است، مثلا در قرآن دستور می دهد که نه تنها زنان پیامبر بلکه زنان مومنین نیز، نسبت به نامحرم حجاب و پوشش داشته باشند و زینت خود را بپوشانند.

وی افزود: در آیه 30 سوره مبارکه نور بصورت عام دستور داده شده که مومنین چشم هایشان را بپوشانند و پاکدامنی و عفت خود را حفظ کنند، که این دستور تنها شامل زنان پیامبر نمی شود، بلکه خطاب به کل مومنین است، قرآن خطاب به دختران شعیب ( لیلا و سفورا) می فرماید: (تمشی على استحیاء) با شرم و حیا راه بروید.

 

استاد صالحین بسیج رسانه هرمزگان بیان کرد: مسئله حجاب که یکی از ضروریات دین محسوب می شود در احادیث و روایات ما به صورت مفصل پرداخته اند، مثلا در خطبه حضرت فاطمه زهراء (سلام الله علیها) عبارتی به کار رفته است به این مضمون ( خمار علی رأس ها) یعنی زیر چادر روسری را حضرت به سر داشتن که تا روی سینه ها آن را می پوشاند.

 

پودات تصریح کرد: همچنین امام راحل حجاب را یکی از ضروریات دین اسلام می دانست و منکر حجاب را منکر ضروری دین اسلام به حساب می آورد.

 

وی در پایان در رابطه با آثار و برکات عفاف و حجاب در جامعه به 5 مورد اشاره نموده و گفت:حجاب باعث تثبیت و دوام و بقاء خانواده می شود، بهداشت روانی جامعه را تضمین می کند؛ برای زن مصونیت است نه محدودیت؛ برای زن به عنوان یک ارزش تلقی می شود که باعث رشد و ترقی او نیز می گردد. جلوی بسیاری از انحرافات اخلاقی را می گیرد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان