منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۶
شناسه خبر: 176315
گروه :خبر
حجاب وعفاف 78

حجاب کرامت فطری زن است و تاریخ نشان داده که اگراین کرامت از او گرفته شود هیچ چیز باقی نمی ماند .

به گزارش هرمز به نقل از سوریاس ؛ حجاب کرامت فطری زن است و تاریخ نشان داده که اگر این کرامت از او گرفته شود هیچ چیز باقی نمی ماند …
هر جا حجاب از سر زن برگرفته شد ؛ هویت و شخصیت او که در خط مقدم دفاع از حریم خداست گرفته شده و درنتیجه هیچ چیز برای دیگران نیز نمانده

بررسی شبهات حجاب

حجاب مانع پیشرفت زن است ؛ اسلام با اصل حضور زن در تمامی عرصه های مختلف اجتماعی ، سیاسی ،فرهنگی و پیشرفت در این عرصه ها هیچ مخالفتی ندارد و اکثر مشاغل اجتماعی زمان پیامبر اکرم (صل الله علیه وآله و سلم ) را زنان هم عهده دار بوده اند از پرستاری و معالجه و درمان بیماران تا کاردر مزرعه و هیچ کدام مورد نهی پیامبر اکرم (صل الله علیه وآله و سلم ) قرار نگرفته اند در بعضی اوقات حضور زن در این عرصه ها دینی نیز هست .
امام خمینی (ره) می فرمایند :اسلام با آزادی زن نه تنها موافق است بلکه خود پایه گذار آزادی زن در تمام ابعاد وجودی زن است . این تبلیغات که اسلام پیدا شود ، مثلا زنها دیگر بروند توی خانه ها بنشینند و قفلی هم درش بزنند که بیرون نیایند ، چه حرف غلطی است که به اسلام نسبت می دهند ، صدر اسلام زنها توی لشکر هم بودند ، توی میدانهای جنگ هم می رفتند .
اگر قرار بود در اسلام زن در اجتماع حضورنداشته باشد و فقط در خانه درکنارمحارم خود باشد ، اصلا حجاب معنا پیدا نمی کرد .
امام خمینی (ره ) می فرمایند : زنان در جامعه اسلامی آزادند و از رفتن آنها به دانشگاه و ادارات و… به هیچ وجه جلوگیری نمی شود ، از چیزی که جلوگیری می شود ، فساد اخلاقی است که زن و مرد نسبت به آن مساوی هستند برای هر دو حرام است .
بنای اسلام در روابط اجتماعی به حداقل رساندن استهلاک قواست یعنی انسان انرژی خود را صرف فعالیتی نکند که به قصد آن وارد اجتماع نشده و بتواند راحت ترین و سریع ترین راه را برای انجام اهدافش بپماید . زن همان حقوقی را دارد که مرد دارد، حق تحصیل ،حق کار ، حق مالکیت ، حق رای دادن ، حق رای گرفتن ، در تمام جهاتی که مرد حق دارد ، زن هم حق دارد ، لیکن هم در مرد مواردی هست که چیزهایی به دلیل پیدایش مفاسد بر او حرام است و هم در زن مواردی هست که به دلیل آنکه مفسده می آفریند حرام است .
وجود حجاب یک مرزبندی ایجاد می کند تا در ورای مرزها هر کدام از دو جنس بتوانند کار خود را انجام دهند علم ثابت کرده و تجربه نشان داده است که اگر این مرز وجود نداشته باشد عملا به دلیل جاذبه ای که بین دو جنس برقرار است .

انتهای پیام /

 single
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است