منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
شناسه خبر: 180736
گروه :خبر
حجاب آسیب ها و پیشگیری ها عکس حجاب

مدل هدایتی دین این است که جو جامعه طوری نباشد که احساس شود ابتلای به فساد راحت انجام می شود .

به گزارش پایگاه خبری زنان استان هرمزگان ؛ در بحث شبهات حجاب با این سوال زیاد روبرو شده ایم که عده ای دانسته یا ندانسته این سوال را مطرح می کنند که بگذارید زن حق انتخاب داشته باشد به زور و اجبار که نمی توان چادر برسر دیگران کرد و بگوییم حجاب داشته باشد .

ما در این نوشته به این شبهه پاسخ  می دهیم : بگذارید زن حق انتخاب داشته باشد .

اگر زنها خودشان خواستند حجاب را رعایت کنند در غیر این صورت حق انتخاب را از آنها نگیرید هر کس خواست با حجاب باشد ، باشد و هر کس خواست به کج راهه و بیراهه برود ، برود .

برنامه دین برای اداره جامعه حذف زمینه های فساد است ( و همیشه پیشگیری بهتر از درمان است )

در مرحله بعد اگر در جامعه  ای فساد به وجود آمد باید زیر لایه های دیگر مخفی بماند . علنی شدن فساد بسیار مضر و خطرناک است .

مدل هدایتی دین این است که جو جامعه طوری نباشد که احساس شود ابتلای به فساد راحت انجام می شود .حالت ترس از فساد همیشه باید وجود داشته باشد . همان طور که در یک جامعه سالم حالت ترس از دزدی ،قتل و … باید زیاد باشد بی حجابی نیز عامل فشار جنبی در جامعه     می باشد نباید جو جامعه طوری باشد که به راحتی افراد بی حجابی را انتخاب کنند .

برنامه ریزی دینی این است که زمینه فساد را در جامعه کم کنیم ؛ فساد علنی را کم کنیم تا کسی که می خواهد به سراغ فساد برود احساس ترس داشته باشدو بازدارندگی داشته باشد .

اگر در جامعه ای افراد بی حجاب وبا شوشش های نامناسب که در شان یک جامعه اسلامی نیست وجود داشته باشند به دلیل نفس اماره ای که در انسان وجود دارد به نوعی راه فساد به بقیه مردم نشان داده می شود و آنها وسوسه می شوند و میل به کناه در انسانهای پاک هم به وجود می آید.

 

انتهای  پیام /

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی