منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
شناسه خبر: 338126
گروه :خبر
836316

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بستک افزود: حجاب ارزنده ترین نماد فرهنگی ، اجتماعی ارکان اسلام است که پیشینه ان به قبل از ورود اسلام می رسد و اشاعه و تعمیق آن نیاز به آموزش های بنیادین و مداوم در خانواده ، مدرسه ، دانشگاه و اجتماع دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛؛ محمد رستمی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بستک به مناسبت روز عفاف و حجاب در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده گفت : حجاب و عفاف در عصر کنونی فقط یک پوشش تلقی نمی شود یک اندیشه و رویکردی است که بشریت به آن نیاز مبرم دارد.

 

سرهنگ رستمی در ادامه بیان کرد : فرهنگی که برای تحقق مصالح انسانی و اخلاقی در جهان کنونی به آن نیاز داریم ، فرهنگی که انسان را از بند نفس می رهاند و به رشد و شکوفایی می رساند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بستک تصریح کرد: فلسفه حجاب از مسائل مهمی است که آگاهی و اطلاع از آن می تواند یکی از پایه های تحقق فرهنگ پوشش اسلامی گردد و به آن عمق و معنا بخشد.

 

وی افزود : حجاب ارزنده ترین نماد فرهنگی ، اجتماعی ارکان اسلام است که پیشینه ان به قبل از ورود اسلام می رسد و اشاعه و تعمیق آن نیاز به آموزش های بنیادین و مداوم در خانواده ، مدرسه ، دانشگاه و اجتماع دارد.
سرهنگ رستمی ادامه داد :دشمنان اسلام با برنامه ریزی و سرمایه گذاری سعی بر بی اهمیت جلوه دادن و کم رنگ کردن و همچنین محو ارزشهای دینی با موضوعاتی همچون حجاب هراسی و… دارند که امروزه یکی از مهمترین محورهای تهاجم فرهنگی در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش برای تغییر سبک زندگی زنان ایرانی است کخ نتیجه آن از هم گسیختگی نهاد خانواده ایرانی و سست شدن پایه های اعتقادی خانواده های مسلمانان است.

 

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بستک گفت :حجاب و عفاف در دنیای امروزی فراتر از جنس زنان است و دفاع از جغرافیای اسلام نیاز بشریت با هر رنگ و نژادی است.

 
رستمی افزود: تاریخ کهن ایران اسلامی ایجاب می کند که رفتار و پوشش همگان اعم از مردان و زنان در خور و شایسته و زیبنده جایگاه ایران اسلامی در جهان باشد تا بتوان از آن بعنوان الگویی برای سبک زندگی دینی و اسلامی انرا مطرح کرد.
وی ضمن گرامیداشت روز بیست و یکم تیرماه(روز عفاف و حجاب) افزود: نیروی انتظامی علاوه بر عمل به وظایف قانونی خود و تعامل اخلاقی با شهروندان به سهم خود در خدمت جامعه فرهیخته و با ایمان بستک می باشد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان