منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱
شناسه خبر: 316204
گروه :خبر
13941023000839_PhotoA

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز، حال و هوای کاخ سفید را هنگام دستگیری ۱۰ نظامی آمریکایی متجاوز به آب‌های سرزمینی ایران تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه «نیویورک‌تایمز»، در بخشی از گزارش مفصلی که به شرح زندگی «بن رودز»، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا پرداخته، حال و هوای کاخ سفید را در زمان دستگیری 10 نظامی آمریکایی متجاوز به آب‌های سرزمینی ایران تشریح کرده است.

گزارش مفصل «نیویورک‌تایمز» به قلم «دیوید ساموئلز» با عنوان «رمان‌نویس» آرمان‌گرایی که راهبر سیاست خارجی اوباما شد»، نقش «بن‌رودز»، در شکل‌دهی به سیاست خارجی آمریکا را مورد بررسی قرار می‌دهد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بامداد 23 دی‌ماه پارسال ده تفنگدار آمریکایی که وارد آب‌های ایران در خلیج فارس شده بودند را دستگیر کرد. ساعاتی بعد از اعلام خبر این حادثه، قرار بود باراک اوباما، آخرین خطابه سالانه‌اش را ایراد کند.

 «دیوید ساموئلز» در این باره می‌نویسد: «رودز در طول پنج هفته گذشته توجه رئیس‌جمهور را به سمت ارائه یک خطابه سالانه خوش‌بینانه و معطوف به آینده جلب کرده است. اما حالا، چالشی در برابر این روایت ایجاد شده و ایران دو قایق کوچک حاوی ده ملوان آمریکایی را توقیف کرده است.»

وی می‌نویسد: «رودز، ساعاتی قبل‌تر در آن روز از اقدام ایران باخبر بود، اما تلاشش این بود که اجازه ندهد این موضوع تا بعد از سخنرانی رئیس‌جمهور، وارد خبرها بشود.»

رودز می‌گوید: «آنها (رسانه‌ها) نمی‌توانند یک راز را برای دو ساعت نگاه دارند.»

رودز، در مقام معاون مشاور امنیت ملی در امور ارتباطات راهبردی، وظیه تنظیم سخنرانی‌های رئیس‌جمهور، برنامه‌ریزی برای سفرهای او و اداره راهبردهای ارتباطی در سرتاسر کاخ سفید را به عهده دارد.

اما این وظایف، هرگز نمی‌توانند اهمیت نقش او را نشان بدهند، زیرا به نوشته نیویورک‌تایمز «او طبق گفته ده‌ها نفر از مقام‌های فعلی و سابق کاخ سقید، اثرگذارترین فرد، بعد از خود اوباما، از لحاظ شکل‌دهی به سیاست خارجی اوباما است.»

  «دیوید ساموئلز» در ادامه این گزارش، به شرح تلاش بن‌رودز برای تنظیم روایت کاخ سفید در برابر دستگیری نظامیان آمریکایی در ایران می‌پردازد و می‌نویسد: «او سه بار با انگشت روی صفحه رایانه‌اش می‌زند، بعد به سمت معاونش رو برمی‌گرداند و می‌گوید:” ما داریم این را حل می‌کنیم، چون (با ایران) رابطه داریم”.»

چند دقیقه بعد، همین جمله، در تمامی رسانه‌ها از قول «مقام ارشد کاخ سفید» (بدون افشای نام) در واکنش به دستگیری نظامیان آمریکایی نقل می‌شوند و تبدیل به روایت رسمی کاخ سفید می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی