منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳
شناسه خبر: 255883
گروه :خبر
image545797
 

واکنش اساتید دانشگاههای هرمزگان به کشتار مسلمانان نیجریه:

حادثه نیجریه خلاف قوانین انسانی و الهی است/ داعش جیره خوار قدرت های غربی است

اساتید دانشگاه های هرمزگان حادثه خونبار نیجریه و کشتار شیعیان این کشور غرب و صهیونیست را عوامل خلاف قوانین انسانی و الهی دانستند و سکوت مجامع بین المللی در برابر اینگونه جنایات بیانگر مخالفت با مسلمانان جهان است.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، اساتید دانشگاه های هرمزگان نسبت به حادثه خونبار نیجریه و کشتار شیعیان این کشور غرب و صهیونیست را عوامل  خلاف قوانین انسانی و الهی دانستند و سکوت مجامع بین المللی در برابر اینگونه جنایات بیانگر مخالفت با مسلمانان جهان است.

حادثه نیجریه خلاف قوانین انسانی و الهی است

 حسن سلامتی هرمزی مدرس دانشگاه های هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد : مسلمانان جهان در برابراین کشتار وجنایات مسلمانان نیجریه سکوت کردند و شاید این اولین وآخرین اخباری نباشد که ما در مورد این گونه جنایات می شنویم ومشاهده میکنیم.
وی افزود : واقعه ای که در12دسامبر 2015رخ داد که بر اثر حمله ارتش نیجریه تعدا د زیادی از شیعیان کشته وزخمی شدند این کشتارمسلمانان نیجریه خلاف قوانین انسانی والهی است.
سلامتی هرمزی با بیان اینکه جهان اسلام با چالش های متعددی همچون صهیونیست وگروه های تکفیری وداعش که دست نشانده وجیره خوار قدرتهای غربی هستند مواجه است ، تصریح کرد : بسیار ننگ است که کشور اسلامی ملت خود را اینگونه کشتار می کند و مجامع بین المللی در برابر اینگونه جنایات سکوت کرده اند چرا که آنها میبینند که مسلمانان بی گناه  کشته می شوند واین سکوت بیانگر مخالفت با مسلمانان جهان است .
مدرس دانشگاه هرمزگان افزود : غربی ها می بینند که اسلام در تمامی کشورهای جهان در حال گسترش است ومتاسفانه شاهد هستیم که بعضی از کشورها با استفاده از دولت هایی که مستعمره آنها هستند دست به جنایات این چنین می زنند.
وی خاطر نشان کرد: اساتید دانشگاه هرمزگان  این کشتار و فاجعه که برای مسلمانان نیجریه که از نظر شرع اسلام مقدس که حتی کشتن غیر مسلمان هم گناه بزرگی است محکوم میکنیم واز مجامع بین المللی خواستار برخورد با این گونه رژیم ها هستیم که حتی با ملت خود هم اینگونه رفتار میکنند وما خواهان برخورد وروشن شدن همه ابعاد این فاجعه جهانی را خواستاریم وبا این سکوت چیزی از الام ورنج های قلب مسلمانان جهان در برابر نسل کشی کم نمی کند.
سکوت مجامع بین‌المللی نشان دهنده بی‌عدالتی در جهان است
درمحمد نظری مدرس دانشگاه هرمزگان  در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده ، ضمن محکوم کردم کشتار شعییان نیجریه توسط ارتش این کشور گفت : خبر تهاجم وحشیانه ارتش نیجریه به مسلمانان این کشور که موجب شهادت و زخمی شدن گروه کثیری از مردم مؤمن و خداجوی بزرگترین کشور اسلامی آفریقا شد، موجب تأسف و اندوه فراوان امت اسلامی در سراسر جهان گردید.
وی اضافه کرد : سابقه اقدامات خشن و کشتار وحشیانه مردم مسلمان آن کشور توسط نیروهای نظامی نیجریه در هنگام برپایی تظاهرات روز جهانی قدس در ماه مبارک رمضان سال گذشته هنوز در خاطره‌ها زنده است که تنها گناه آن تظاهرات‌کنندگان مظلوم، حمایت از فلسطین و مخالفت با اشغال قبله اول مسلمین بود.
نظری  خواستار آزادی هرچه سریعتر خواستار آزادی رهبر شیعیان نیجریه شدند واظهار داشت : سکوت مجامع بین‌المللی نشان می‌دهد چه بی‌عدالتی در جهان حاکم است و این حادثه جلوی چشم طرفداران حقوق بشر اتفاق افتادو اگر این فاجعه در غرب بود گوش فلک را کر می‌کردند اما در مقابل این حادثه مهر سکوت بر لب می‌زنند.
مدرس دانشگاه های هرمزگان  جمایت پادشاه عربستان از کشتار مردم بی دفاع در نجیریه را محکوم کرد و خاطر نشان کرد :پادشاه عربستان با این کار باردیگر نشان آل سعود  که لیاقت و میزبانی واداره حرمین شریفین را ندارد .
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است