منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
شناسه خبر: 184647
گروه :خبر
cinema-2

نبود سینما و مکانهای مناسب برای فعالیت گروه‌های هنری در حاجی آباد یکی از مشکلات عمده‌ای است و هنرمندان این شهر همواره با آن دست در گریبان هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم ، شهرستان حاجی آباد با جمعیتی بالغ بر 67هزار نفر و پیشینه تاریخی ازمردمانی هنرمند و هنردوست متاسفانه فاقد سینما می باشد .

این در حالیست که سینما یکی از مواردی است که در آن به مقوله فرهنگ بسیار تاکید دارد و اندیشه ها و افکار مردم به سوی دستاوردهای هنری بر روی پرده سینما سوق داده می شود و این امر سبب رشدفرهنگ درجامعه می گردد.
افراد به صورت انفرادی، خانوادگی ویا دوستانه برای پر کردن بخشی از زندگی خود به سینما می روند سینما؛ مکانی که برای تفریح سالم جامعه در کنار دیگر مکان های تفریحی در نظر گرفته شده است ولی متاسفانه در شهرستان حاجی آباد به دلیل نبود سینما این نوع تفریح و پر کردن اوقات فراغت به دور از ذهن پنداشته می شود.
وجود یک سالن فرهنگ‌سرا ، نبودسینما و مکانهای مناسب و استاندارد برای فعالیت گروه‌های هنری در حاجی آباد یکی از مشکلات عمده‌ای است هنرمندان این شهر همواره با آن دست در گریبان هستند.
وجود سینما در هر شهر زمینه‌ساز فرهنگ تئاتر و سینما است استفاده خانواده‌ها در اوقات فراغت از این مکان فرهنگی می‌تواند سبب ارتقای فرهنگ هنری در شهروندان شود.
مردم شهر حاجی آباد از نبود سینما رنج می برند و سالن های ویژه نمایش فیلم وجود ندارد همچنین در بسیاری از نقاط جهان حتی با یک سالن کوچک و دستگاه های دیجیتال پخش که هر روز نیز کوچک تر می شوند، نیز یک سینمای کوچک و شاید خانگی راه اندازی شده است.

سینما برای این شهر یک نیاز است جوانان شهر ، بدلیل نبود مکان های تفریحی در شهر، احساس سردرگمی و نبود شور ونشاط بسیار زیادی دارند و به نوعی می توان گفت شاداب بودن و داشتن روحیه در بین جوانان به دلیل نبود مکان های تفریحی سالم از بین رفته و به نوعی دچار سرخورگی شده اند.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است