منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۳۹
شناسه خبر: 256275
گروه :خبر
24865403_15817128cdebf
 

مدیر جهاد کشاورزی حاجی‌آباد خبرداد:

حاجی‌آباد میزبان زنبورداران مناطق سردسیر کشور می شود

مدیر جهاد کشاورزی حاجی‌آباد گفت:‌ همه ساله زنبورداران زیادی از استان‌های سردسیر کشور برای پرورش زنبور وارد این شهرستان حاجی آباد شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهدی عباس‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پیارم  اظهار داشت: این شهرستان یکی از نقاط بسیار مستعد کشور برای پرورش زنبور عسل است و دمای مناسب هوا در فصل زمستان شرایط مساعدی را از نظر پوشش گیاهی برای پرورش زنبور عسل مهیا می‌کند.

وی افزود: این پوشش گیاهی به همراه دمای مناسب  هوا باعث شده تا همه ساله زنبورداران زیادی از استان‌های سردسیر کشور برای پرورش زنبور وارد این شهرستان شوند.

مدیر جهاد کشاورزی حاجی‌‌آباد اظهار کرد: زمان مهاجرت زنبورداران به این شهرستان اواخر آبان ماه و زمان بازگشت به مناطق خود اواخر اردیبهشت سال آینده است و تعدادی نیز در مناطق سردسیر شهرستان نظیر منطقه  فارغان تا اواخر خرداد می‌مانند و عسل بهاره خود را برداشت می‌کنند.

عباس‌پورگفت: کوچ زنبورداران با هدف افزایش جمعیت زنبورهای خود از استان‌های کرمان، اصفهان، استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و دیگر استان‌های سردسیری به شهرستان حاجی آباد صورت می‌گیرد.

حاجی‌آباد یکی از نقاط بسیار مستعد کشور برای پرورش زنبور عسل است و دمای مناسب هوا در فصل زمستان که بیشترین بارندگی در این فصل صورت می‌گیرد شرایط مساعدی را از نظر پوشش گیاهی برای پرورش زنبور عسل مهیا می‌کند.

این شهرستان با داشتن جنگل‌های کوهستانی و پوشیده از درختان بادام کوهی، کنار و اراضی کلزا و خردل از مهم‌ترین پوشش‌های گیاهی مورد استفاده زنبورداران برای تولید عسل است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است