منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
شناسه خبر: 179407
گروه :خبر
IMG_5904

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای با اینکه جیره بندی آب در بندرعباس تنها یک شایعه است، افزود:سیاست وزارت نیرو تامین آب برای شهروندان است که تامین آب شرب شهر با استفاده از ذخیره سد استقلال و طرح اضطراری تامین آب شرب در دست اجرا است.

محمدباقر حیدری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی هرمز با اشاره به قطعی آب در شهر بندرعباس گفت: خط یک  انتقال آب از میناب به بندرعباسس بر اثر فرسودگی  در منطقه حسن لنگی دچار شکستگی شده که با تلاش شبانه روزی ظرف مدت 40 ساعت بازسازی شد و در حال حاضر جریان آب به حالت عادی خود بازگشته است.

 

وی با بیان اینکه میزان خسارت وارده ناشی از شکستگی خط لوله انتقال  آب بالغ بر 250 میلیون تومان برآورد شده است، افزود:خط لوله انتقال آب از میناب به بندرعباس دچار فرسوده شدید و نیازمند بازسازی است لذا درخواست ها برای تامین اعتبار تعمیرات داده شده که درصورت تخصیص اعتبار عملیات بازسازی اجرایی خواهد شد.

حیدری با اشاره به اینکه جیره بندی آب در بندرعباس تنها یک شایعه است، افزود:سیاست وزارت نیرو تامین آب برای شهروندان است که در این راستا از سد استقلال برای تامین آب شرب شهر استفاده می شود و طرح اضطراری تامین آب شرب با استفاده از حفاری 12 حلقه چاه با برآورد 480 لیتر بر ثانیه در دشت نیان و تعمیر 7 حلقه چاه در دشت میناب با 220 لیتر برثانیه در نظر گرفته شده تا نیاز آبی مردم شهر بندرعباس و خمیر تامین می شود.

وی با بیان اینکه از ذخیره آبی سد میناب تنها تا 2 ماه دیگر می توان استفاده کرد، اظهار کرد:مردم باید صرفه جویی را جدی بگیرند چرا که صرفه جویی تنها راه گذر از بحران کمبود آب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یادآور شد: برای تامین هر متر مکعب آب بیش از 3 هزار تومان هزینه می شود که با یارانه دولتی مصرف کنندگان تنها بخش اندکی از آن را پرداخت می کنند لذا دولت بار مالی سنگینی را متحمل می شود به همین دلیل صرفه جویی در آب یک امر شرعی و قانونی است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته نسبت به مدت امسال ذخیره آبی سد میناب بالغ بر 110 میلیون متر مکعب بود و در حال حاضر حجم ذخیره آبی سد میناب حدود 47/5 میلیون متر مکعب آن است که 42/5 میلیون متر مکعب آن حجم مرده محسوب می شود و تنها 5 میلیون متر مکعب آن قابل برداشت است.

 

حیدری تاکید کرد:طرح استراتژی تامین آب در دست بررسی است که با معرفی دشت های استراتژیک در صورت برخورد با کمبود آب، جایگزین آب سد میناب شود که بالغ بر 13 میلیارد تومان برآورد هزینه شده است.

 

وی  با بیان اینکه میزان هدر آب در بخش آب و فاضلاب 20درصد است، تصریح کرد: راهکار پیشگیری از تلفات راهکار تعویض لوله های فرسوده  آب و فاضلاب است که نیازمند  تامین اعتبارات است.

 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای  با بیان اینکه تامین آب شرب شهری و روستایی  اولویت کاری آب منطقه ای است، گفت: در صورت نیاز اداره آب و فاضلاب روستایی شرکت آب منطقه ای درخواست ها را بررسی می کند و اعتبار لازم را تخصیص خواهد داد.

وی آب شیرین کن را ظرفیتی جایگزین برای تامین آب دانست و خاطر نشان کرد:اجرای پروژه آب شیرین کن خلیج فارس در حیطه وظایف اداره آب و فاضلاب شهری بندرعباس است که تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

 

انتهای پیام/م

 

 

 

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است