منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۹
شناسه خبر: 277669
گروه :خبر
13930730000315_PhotoA

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با اشاره به وفور میوه‌های قاچاق در بازار تاکید کرد: مسئولان با توجه به مازاد تولید برخی محصولات کشاورزی باید زمینه صادرات آن را فراهم کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سیدرضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: در یک هفته گذشته با توجه به اتمام عرضه نارنگی شمال، قیمت این محصول سیر صعودی یافته و عرضه نارنگی قاچاق وارداتی هم در بازار بیشتر به چشم می‌خورد.

وی بیان داشت: در اواخر سال و همچنین اوایل بهار معمولا نارنگی جنوب کشور عرضه می‌شود، اما از آنجا که حجم آن محدود است در تنظیم بازار نقش قابل توجهی ندارد.

نورانی با بیان اینکه بیشتر نارنگی‌های قاچاق از پاکستان به کشور وارد می‌شود، افزود: شاهد عرضه نارنگی قاچاق پاکستانی با بسته‌بندی چوبی آلوده در بازار و به قیمت هر کیلو بیش از 5000تومان بوده است.

وی با تأکید بر اینکه برای حمایت از تولید داخل و خروج ارز باید جلوی واردات قاچاق میوه توسط مسئولان گرفته شود، تصریح کرد: امسال تولید سیب و کیوی بسیار خوب و بیش از نیاز داخلی بود و مسئولان باید شرایطی را فراهم کنند تا با صادرات محصولات مازاد، محصولاتی که مورد نیاز داخل است وارد شود.

نورانی گفت: در ایام عید نوروز تقاضای خرید نارنگی در بازار افزایش می‌یابد، بنابراین با توجه به فرصتی که تا پایان سال داریم، مسئولان باید برنامه‌ریزی کنند تا با صادرات محصولات مازاد، محصولات مورد نیاز را وارد کنند.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران تصریح کرد: با جلوگیری از واردات محصولات قاچاق جلوی واردات آفات و آلودگی‌هایی که توسط میوه به کشور وارد می‌شود گرفته می‌شود،ضمن اینکه با واردات قانونی هم قیمت‌ها شکسته می‌شود و واردکنندگان هم تعرفه واردات و حق و حقوق دولت را پرداخت می‌کنند.

وی بیان داشت: با قاچاق میوه به کشور معمولا آفات و بیماری‌های مختلفی به کشور وارد می‌شود و نه تنها هزینه سنگینی برای دولت ایجاد می‌کند بلکه تولید‌کنندگان هم از این آفات صدمه می‌بینند.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران تصریح کرد: عرضه میوه با جعبه‌های چوبی سال‌هاست که منسوخ شده اما متاسفانه امروز در بازار مشاهده می‌شود که میوه‌ با چنین جعبه‌هایی که باعث انتشار آلودگی و آفت‌ها هستند عرضه می‌شود.

وی بیان داشت: علاوه بر نارنگی پاکستانی انواع میوه‌های قاچاق وارداتی از جمله انگور استرالیایی، سیب سبز آمریکایی، لیموترش برزیلی در بازار عرضه می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است