منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۸:۵۹
شناسه خبر: 189348
گروه :خبر
img_0566 small

استاد حوزه علمیه بندرعباس با بیان اینکه جوانان مومن و انقلابی باید سیره حضرت علی اکبر(ع) را داشته باشند،افزود:کشور ما ظرفیت های بزرگی که راحت می توان از آن استفاده کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت السلام والمسمین علی اکبرمیرزایی استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با ندای ساحل با بیان اینکه شخصیت های تاریخی را براساس شخصیت های اجتماعی ،سیاسی، فرهنگی ، دینی و ویژگی هایشان شناسایی می کنیم،گفت:شخصیت ها براساس  ویژگی ها و نحوه استفاده کردن از ظرفیت ها مهم هستند.

 

وی با اشاره به به اینکه در تاریخ نسبت به بعضی از شخصیت ها کم لطفی کرد ایم،اظهارکرد: شخصیت حضرت علی اکبر (ع) از کسانی که ما نسبت به آن کم لطفی کرده ایم چرا که بلافاصله ذهن ها و نگاهها به سمت واقعه کربلا می رود و از این شخصیت غافل شده ایم.

میرزایی افزود: حضرت علی اکبر (ع) دارای ظرفیت های بزرگ علمی، فرهنگی و هنری بود و در سیره حضرت علی اکبر به عنوان یک عالم شناخته شده بود.
وی تصریح کرد:  جدا از شباهت ظاهری حضرت علی اکبر به پیامبر، سیره این حضرت به پیغمبر نیز شبیه بودند و مشخص می شود این حضرت از نظر اخلاقی، رفتاری و تربیتی جایگاه بزرگی داشته است.

 

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نام گذاری روز میلاد حضرت علی اکبر به عنوان روز جوان، عنوان کرد:جوانان مومن و انقلابی باید سیره حضرت علی اکبر(ع) را داشته باشند.

 

 

وی تاکید کرد:همانطوری که حضرت علی اکبر از ظرفیت موجود امام حسین استفاده برد نشان دهنده آن است که جوانان ما باید از ظرفیت هااستفاده کنند.

 

میرزایی با اشاره به ظرفیت جمهوری اسلامی، ظرفیت های علمی و گرایش به مسائل دینی اظهار کرد:کشور ما ظرفیت های بزرگی مانند مراکز علمی، دانشگاهی، حوزه و مساجد را دارد  که راحت می توان از آن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه جوانان باید از ظرفیت جوانی شان استفاده کنند؛خاطر نشان کرد:داشتن تفسیر درست از دین و اخلاق از تکالیف محوری جوانان است لذا سعی کنیم با الگو گیری از شخصیت حضرت علی اکبراز ظرفیت های ناب جونی استفاده کنیم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت