منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱
شناسه خبر: 228442
گروه :خبر
137887_146

پس از بیانیه خانه مطبوعات سازمان منطقه قشم مبنی بر محکوم کردن برخورد فیزیکی با یک خبرنگار ، روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل از  قشم آزاد ، در متن این جوابیه آمده است:

۱-  با توجه به این نکته مهم که رسانه ها نقش بی بدیلی در ایجاد زیرساخت ها و توسعه و فرهنگ سازی جامعه دارند، این امر محقق نخواهد شد مگر با تنش زدایی و ایجاد آرامش و پرهیز از سیاه نمایی لذا از وظایف مهم اهل قلم این است که با دقت، امانتداری و با احساس مسئولیت به انعکاس اخبار و رویدادها اقدام نمایند چه بسا اخبار کذب و بی اساس موجب تنش و تشویش اذهان عمومی و بی اعتمادی مردم و مسئولین گشته؛ موجبات خدشه در امنیت عمومی را فراهم نمایند.

 

۲- انتظار می رود اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری های رسمی از منابع موثق تهیه شود که متاسفانه این مهم در انتشار بیانیه فوق  الذکر لحاظ نگردیده است چرا که با وجود نمایندگان نیروی انتظامی از ابتدای شروع ماجرا و بروز اختلاف اداری و دورن سازمانی دسترسی به اطلاعات مستند به راحتی امکان پذیر بوده و هست.

 

۳- در بیانیه منتشر شده، جایگاه ارزشمند و محترم اصحاب رسانه مورد خطاب قرار گرفته در صورتی که ماجرای پیش آمده صرفا یک اختلاف اداری برای باز پس گرفتن محلی بوده که بیش از این بر اساس حس نیت سازمان منطقه آزاد قدیم جهت انجام امور فرهنگی و رسانه ای هم راستا با اهداف سازمان و دولت تدبیر و امید به صورت موقت واگذار شده بوده است.

 

۴- به شهادت شاهدان عینی برخلاف ادعاهای مطرح شده در بیانیه هیچ برخورد فیزیکی با هیچ شخصی در طی بروز اختلاف صورت نگرفته است.

 

۵- خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم که با هدف تاسیس محل امن و ایمن برای فعالیت های رسانه ای و با همکاری اداره کل روابط عمومی این سازمان راه اندازی شده است می بایست اولین و اصلی ترین منبع ترویج اخلاق حرفه ای و قانون مداری بوده و در راستای حفظ ارزش های حرفه ای تلاش کند این در حالی است که با حمایت از انتشار اخبار خلاف واقع و ناصحیح جایگاه خود را زیر سئوال برده و می برد.

 

۶- تعیین تکلیف برای مدیران خدمتگزار که توسط دولت منتخب مردم وظیفه خطیر رسیدگی به امور مردم منطقه را بر عهده گرفته اند و نادیده انگاشتن صلاحیت، درایت و تدابیر مدیران ایشان نکته تعمل برانگسز دیگری است که در متن این بیانیه به جشم می خورد و نیت اصلی متولیان این اتفاق را به وضوح روشن می نماید.

 

۷-   چهت تنویر افکار عمومی باید اشاره کرد مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد  قشم که از رزمنده گان هشت سال دفاع مقدس و از مدیران خدوم و متدین سازمان است که سوابق درخشان تحصیلی و حرفه ای ایشان دال بر حسن نیت وی در احقاق حقوق سازمان منبوع است.

 

۸-   همکاری اصحاب رسانه های بومی در منطقه و تبع آن نمایندگان استانی خبرگزاری و رسانه های سراسری طی یک سال گذشته که به همکاری و همراهی ارزشمند خود با روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم موجب تغییر چهره سازمان منطقه و جزیره قشم در سطح استان و کشور شدند خود از میزان بالای مشارکت و همکاری فیمابین حکایت دارد.

 

۹- بدهی است این اتفاق نه تنها سازمان منطقه آزاد قشم را متضرر نخواهد کرد بلکه به برچیده شدن سفره زیاد خواهان و کاسبان که حرکاتی دور از شان قشر فهیم و فریخته خبرنگار و اهل قلم انجام داده اند؛ کمک خواهد کرد که به زودی نتایج آن قدر دانی رسانه های بومی و محلی را به همراه خواهد داشت.

 

۱۰-   سازمان منطقه آزاد  قشم، اداره کل حراست و اداره کل روابط عمومی این سازمان براساس روال قانونی وقوع اتفاق پیش آمده نسبت های ناروای ذکر شده و کلیه ی موارد مطرح شده را از طریق شکایت به مراجع ذیصلاح را پیگیری و تا احقاق حق تضعیع  شده مسیر مذکور را ادامه خواهد داد.

 

محسن زارع پور

 

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم ”

 

گفتنی است قرار هست خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم در خصوص این جوابیه ، جوابیه ای صادر کند.

 

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است