منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۰۵
شناسه خبر: 351686
گروه :خبر
dsc_0210_001

استان هرمزگان به دلیل برخورداری از ظرفیت و پتانسیل بالقوه و منحصر به فرد به عنوان پایلوت اقتصاد کشور مطرح است که در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) 97 پروژه اقتصاد مقاومتی به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اقتصاد مقاومتی کلید واژه ای است که رهبر انقلاب از ابتدای سال 93 با تاکید بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و  ضرورت تداوم تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، وظایف دولت، دست اندرکاران تولید و مردم را تبین نمودند.

سیاست های ابلاغی رهبر انقلاب در زمینه اجرای اقتصاد درپی مقاوم سازی، بحران زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی مطرح می شود، که قطعا باور ومشارکت همگانی واعمال مدیریت های عقلایی ومدبرانه، پیش شرط و الزام چنین موضوعی است اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی است.

اقتصاد مقاومتی اهدافی چون کاهش وابستگی ها به خارج  و تاکید بر مزیت‌های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های  داخلی را دنبال می کند.

استان هرمزگان به دلیل برخورداری از ظرفیت و پتانسیل بالقوه و منحصر به فرد به عنوان پایلوت اقتصاد کشور مطرح است که در سال های اخیر با اجرای بجام و توافقات هسته ای شاهد حضور سرمایه گذاران خارجی در زمینه کشتیرانی ، نیروگاه و معادن در این استان ساحلی هستیم.

جاسم جادری، استاندار استان هرمزگان با بیان اینکه در دوره تحریم ها ساحل و امکانات استان دچار آسیب شده که در این زمینه با مشکل روبرو هستیم لذا باید با مشارکت تمام ارگانها  زیرساخت های استان آماده سازی و بهسازی شود، اظهار کرد:استان هرمزگان جزء استان های تعریف شده کشور به عنوان پایلوت توسعه پایدار و مبتنی یراقتصاد مقاومتی است که دارای ظرفیت و  امکانات بالقوه وبالفعلی می باشد و می توان پیشرفت های قابل توجهی به کشور ارائه دهد.

علی رئوفی،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با بیان اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان از ابتدای فعالیت تاکنون 97 پروژه اقتصاد مقاومتی به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ نموده است، گفت:سازمان جهاد کشاورزی ، صنعت ، معدن و تجارت ، میراث فرهنگی و گردشگری  و شرکت توزیع برق از دستگاه هایی اجرایی هستند که پروژه های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی جهت عملیاتی شدن به آنها واگذار شده است  و تحقق این پروژه ها از سوی دستگاههای مذکور در حال پیگیری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: افزایش تولید فولاد استان از 1.8 میلیون تن  به سه میلیون تن  در سال 95 با بهره برداری کارخانه  فولاد کاوه جنوب کیش  از دیگر اقدمات صورت گرفته در راستای تحقق  اقتصاد مقاومتی در استان است.

وی اظهار کرد: صرفه جویی روزانه چهار میلیارد تومان و هزار و 440 میلیارد تومانی  سالیانه  با اجرای طرح گاز سوز کردن نیروگاه حرارتی بندرعباس در کمتر از یک ماه  بجای سوخت مازوت از دیگر اقدماتی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان در راستای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی بوده است و این اقدام تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوای غرب بندرعباس داشته است.

رئوفی تصریح کرد:  پیگیری و رفع مشکلات تامین برق ، نقدینگی  و بیمه مجتمع تولیدی فولاد جنوب که عملا غیر فعال  بود  که  با فعال شدن  آن برای  120 نفر در استان اشتغالزایی  شد  از دیگر اقدمات ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان در سال جاری بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: حمایت از فعالیت های پرورش میگو با هدف اشتغالزایی  از دیگر اقدمات ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان بود  که در این راستا عملیات برق رسانی به سایت های پرورش میگوی استان با وسعت  400 هکتار  که زمینه ساز تولید هشت هزار تن میگوی پرورشی  و اشتغالزایی بالغ برای دو هزار و 500 نفر دستاورد  اجرای طرح بوده است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است