منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
شناسه خبر: 295709
گروه :خبر
143385_383

رضا کیانیان اعتقادات دینی و عرق ملی را مهمترین انگیزه جهادگران بسیجی برای برگزاری اردوی جهادی عنوان کرد و گفت: جهادگران بسیجی دقیقا همان بچه های نسل جنگ و دفاع مقدس هستند. آن روز جنگ ما نظامی بود و امروز نبرد ما در خدمت رسانی و حضور در مناطق محروم معنا می یابد. باید به این جهادگران خداقوت گفت و دست آنها را بوسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ رضا کیانیان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جهادی با بیان اینکه طی چند سال گذشته در کشور شاهد پدیده نامبارکی تحت عنوان مهاجرت مردم از روستاها به شهرها بودیم گفت: این پدیده خطرناک باعث بروز مشکلات زیاد هم برای مهاجران و هم برای ساکنان شهرهای بزرگ شده است. مهاجران بیشتر در حاشیه شهرهای بزرگ ساکن شده اند و این درحالی است که این مناطق از امکانات کافی برخوردار نیست و آن ها مجبورند برای یافتن شغل به مرکز شهرهای بزرگ رفت و آمد کنند.

بازیگر شاخص سینما و تلویزیون با تاکید بر اینکه اردوهای جهادی باید به گونه ای سیاست گذاری شود که با ایجاد امید، اشتغال و کارآفرینی رونق روستاها را در پی داشته باشد، گفت: اگر فقط در مقام شعار و حرف بگوییم که باید مهاجرت معکوس صورت بگیرد اما در عمل گامی برای حل این مشکل برنداریم، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد. باید با اقدامات عملی زمینه های رونق در روستاها را فراهیم کنیم.

وی افزود: حضور جهادگران بسیجی در نقاط محروم و خدمت رسانی آن ها به مستضعفین یکی از زمینه های رونق روستاهاست که نیازمند برنامه ریزی منسجم تر است.

رضا کیانیان اعتقادات دینی و عرق ملی را مهمترین انگیزه جهادگران بسیجی برای برگزاری اردوی جهادی عنوان کرد و گفت: جهادگران بسیجی دقیقا همان بچه های نسل جنگ و دفاع مقدس هستند. آن روز جنگ ما نظامی بود و امروز نبرد ما در خدمت رسانی و حضور در مناطق محروم معنا می یابد. باید به این جهادگران خداقوت گفت و دست آنها را بوسید.

بازیگر شاخص سینما و تلویزیون افزود: این جوانان دغدغه مند با کسب تجربه در سال های آینده بسیار در کشور تاثیر گذار خواهند بود. من سال هاست که این قبیل فعالیت ها را دنبال میکنم و خودم نیز همین امروز به نحوی در چنین فعالیت هایی دخیل هستم.

رضا کیانیان با اشاره به وجود شکاف بزرگ طبقاتی و اندیشه ای در میان لایه های اجتماعی، گفت: متاسفانه در کشور شاهد ناهمگونی های عجیبی هستیم. بخشی از مردم در سنین جوانانی ساکن برج های شمال شهر هستند و در غرق ثروتند اما در عین حال جوانان جهادگر به عشق خدمت به محرومان در ایام تعطیلات نوروز راهی دورافتاده ترین مناطق کشور می شوند. بدون تردید این دوگانگی در بلند مدت مخاطراتی را برای جامعه ایرانی در پی خواهد داشت. مسئولان باید به نحوی جامعه را اداره کننده که همه جوانان در خدمت رسانی و احساس مسئولیت در قبال محرومان نگاه و دغدغه مشترک داشته باشند.

گفتنی است رضا کیانیان سال گذشته دو جایزه‌ خود را برای حمایت از بی‌خانمان‌ها به حراج گذاشت. وی دیگر هنرمندان را دعوت کرد تا سین تازه‌ای را با عنوان سرپناه برای بی‌خانمان‌ها به سفره هفت سین اضافه و آنها نیز بخشی از جوایز خود را برای کمک به این حرکت اهدا کنند. وی همچنین از همه مردم خواست تا برای کمک به بیمارانی که سرطان مغز استخوان‌دارند به بیمارستان شریعتی مراجعه کنند. کیانیان در سال ۱۳۹۴ بعد از حادثه منا از مردم خواست تا به کمپین یک میلیون امضا به سازمان ملل برای پیگیری فاجعه منا بپیوندند.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر