منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۶
شناسه خبر: 181660
گروه :خبر
image239149

حسن عباسی با اشاره به حضور پرفسور “والر اشتاین” نظریه‌پرداز اجتماعی معاصر که چندی پیش در کشور حضور پیدا کرد، گفت: چرا به وی گفتید حق ندارید بگویید اقتصاد آمریکا فروپاشیده شده است و آمریکا در حال افول است. افرادی در وزارت خارجه این حرف‌ها را به او زده‌اند و بعد این مساله را روزنامه واشنگتن پست افشا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حسن عباسی که در همایش”ایران 1414 در جهان 2035″ به دعوت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس سخنرانی می کرد، گفت: باید برای نجات اقتصاد کشور چند کار انجام شود، اینکه گفته می‌شود فردا تحریم ها لغو می گردد و وضع اقتصاد خوب می شود، هیچ کدام قابل اعتنا نیست و تنها فضاسازی تبلیغی و سیاسی است لذا نباید باورشان کرد.

عباسی با اشاره به سخنان روز گذشته رئیس جمهور در مورد مذاکرات هسته ای گفت: حرف رهبر انقلاب این بوده که مذاکره فقط در موضوع انرژی هسته‌ای است، ولی امروز رئس جمهور در سخنانش می‌گوید کسانی که فکر می‌کنند ما فقط در مورد انرژی هسته ای مذاکره می کنیم در اشتباهند ما می‌خواهیم همه مشکلات را با جهان حل کنیم.

وی خطاب به روحانی گفت: این اولاً در قد و قواره شما نیست که بخواهید همه مشکلات را در مذاکرات حل کنید، مملکت رهبر و قانون اساسی دارد و جنگ و صلح در قانون در اختیار رهبری است و خط و خطوط را مجلس مشخص نموده است، لذا وقتی گفته می‌شود که در پای میز مذاکره باید خطوط قرمز را رعایت کنید معنایش این است که امروز نیایید و بگویید “اصلا مهم نیست در پرونده هسته ای به کجا می رسیم، این مذاکرات مقدمه حل نمودن بسیاری از مسائل و مشکلات دیگر است.”

عباسی  ادامه داد: این مذاکرات مقدمه حل کردن چه چیزی است؟ شما با آمریکا می خواهید چه چیزی را حل کنید؟ استناد می‌کنید به حرف امام، امام فرموده است “آمریکا شیطان بزرگ است”، آیا مشکل شیطان بودن آمریکا حل شده است؟امام فرموده است “آمریکا تروریست بذات است” آیا تروریست بودن آمریکا حل شده است؟ امام آمریکا را استکبار جهانی می‌دانسته است آیا امروز دیگر آمریکا استکبار جهانی نیست؟ ام‌الفساد قرن در کلام امام آمریکا است، آیا آمریکای شیطان تروریست مستکبر دیگر ام‌الفساد نیست؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در دیدار با نیروی انتظامی و سخنان روحانی پیرامون بهشت و جهنم مردم و وظیفه نداشتن پلیس در موضوع دین ،گفت:مراجع عظام تقلید نسبت به سخنان حاشیه دار شما متعرض شده اند.چه کسی گفته است نیروی انتظامی نباید با اسلام کاری داشته باشد؟

رئیس مرکز یقین افزود:می گویید در عرصه سیاست باید رئالیست و واقع گرا بود،اگر شما رئالیست هستید چرا اجازه نمی دهید مردم بدانند که اقتصاد آمریکا و اروپا فروپاشیده است؟

عباسی با اشاره به حضور پرفسور” والر اشتاین نظریه‌پرداز اجتماعی معاصر” که چندی پیش در کشور حضور پیدا کرد گفت: چرا به والر اشتاین اجازه ندادید در مورد این مساله صحبت کند؟ چرا به وی گفتید حق ندارید بگویید اقتصاد آمریکا فروپاشیده شده است. و آمریکا در حال افول است. افرادی که در وزارت خارجه این حرفها را به او زده اند و بعد این مساله را روزنامه واشنگتن پست افشا نمود.

عباسی اظهار داشت: اینکه امروز پای میز مذاکره به شما لبخند می زنند و امروز دیگر مانند سال 82 که همه چیز را دودستی تقدیم غرب نمودید نیست، به خاطر این است که پشتوانه ای به اسم خون شهیدان هسته ای،و تلاش دانشمندان و دستیابی به ده ها هزار سانتریفیوژ داریم.

وی گفت :اگر اقتدار حاصل از تلاش های افرادی مانند حاج قاسم سلیمانی و  یارانش در منطقه نبود،امروز چه کسی به حرف شما در پای میز مذاکره اهمیت می داد.

عباسی گفت:باید هر فردی به حد و حدود اختیارات خود در قانون اساسی واقف باشد.

صوت کامل سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه خلیج فارس را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است