منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
شناسه خبر: 346258
گروه :خبر
DSC00497

رئیس دانشگاه المصطفی العالمیه با بیان اینکه جنگ سوریه یک جنگ داخلی نیست بلکه یک جنگ خارجی برای رسیدن کشورهای غربی و استکبار جهانی به اغراض سیاسی است، تصریح کرد: جنگ معترضین و داعش در منطقه علیه سوریه یک جنگ نیابتی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیرضا بی نیاز، رئیس دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه همزمان با روز مقاومت و پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه بر رژیم غاصب اسرائیل و استکبار جهانی با حضور در جمع بسیجیان در سپاه کیش گفت: سالیان طولانی مردم مذاهب و فرقه های مختلف در کشور سوریه بدون هیچ دغدغه ای در کنار یکدیگر زندگی می کردند اما پس از بیداری اسلامی و صدور انقلاب اسلامی ایران به کشورهای مسلمان، استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی با ترس از گسترش اسلام در جهان تلاش کرد تا اسلام هراسی را در جهان، به خصوص در کشورهایی که پایگاه خود را در خطر تزلزل می دید راه بیندازد.

وی افزود: با به راه افتادن طوفان اختلافات و جنگ های داخلی و خارجی در منطقه به خصوص در سوریه که در محور مقاومت قرار داشت دشمنان مقاومت تلاش کردند تا سوار بر موج طوفان ها آن را مدیریت کرده و منافع خود را تثبیت کرده و بازگردانند.

بی نیاز با بیان اینکه  دشمن توانست در بسیاری از موارد به خواسته های شوم خود دست بیابد اظهار کرد: علی رغم تمامی تلاش های دشمن، مقاومت توانست زمینه های آزادی و آزادگی و افکار آزادی خواهی را ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه ابتدا در کشور سوریه زمینه و ویژگی های لازم برای بیداری اسلامی نبود تاکید کرد: دشمنان تلاش کردند تا برای از میان برداشتن دولت های مخالف خود معارضین در کشورهایی همانند سوریه را بوجود آوردند.

این مقام مسئول در تعلیم و تربیت طلبه های غیر ایرانی در لبنان با اشاره به آثار بحران در سوریه افزود: حکومت های مخالف بیداری اسلامی تلاش کردند تا با استفاده از دین در میان مسلمانان تفرقه اندازی کرده و به مطامع خود دست یابند به همین منظور تلاش کردند تا یک حکومت اسلامی جدید و مخالف با مقاومت همچنین هم سو با ابر قدرت ها داشته باشند به همین منظور حکومت دولت اسلامی عراق و شام یا همان(داعش) را تاسیس کردند تا با اسلام هراسی در جامعه از گسترش اسلام جلوگیری کرده و مسلمانان را در برابر یکدیگر قرار دهند.

وی ادامه داد: در طی سال های گذشته و پیش از به وجود آمدن داعش گرایش مردم غیر مسلمان به اسلام به شکل قابل وصفی افزایش یافته بود و این مسئله نگرانی هایی را برای کشورهای غربی و شرقی به خصوص رژیم اشغالگر قدس و استکبار جهانی پدید آورده بود به همین منظور تلاش شد تا با تاسیس داعش از روند رو به رشد اسلام در کشورهای غربی و گرایش مردم به دین اسلام جلوگیری شود.

بی نیاز تاکید کرد: بسیاری از معترضین به دولت در سوریه که و کسانی که به داعش را یاری می کنند از مردم سوریه نیستند و بیش از 36 هزار نفر از 93 کشور جهان در وطول 5 سال گذشته در میان معترضان به جنگ علیه دولت سوریه پیوسته اند و این آماری است که مرکز مطالعات آلمان منتشر کرده است.

وی به ارائه آمار مختلف در این زمینه پرداخت و افزود: جنگ سوریه یک جنگ داخلی نیست بلکه یک جنگ خارجی برای رسیدن کشورهای غربی و استکبار جهانی به اغراض سیاسی است.

رئیس دانشگاه المصطفی العالمیه تصریح کرد: جنگ معترضین و داعش در منطقه علیه سوریه یک جنگ نیابتی است.

وی با اظهار امیدواری به پیروزی مسلمانان در جنگ علیه دشمنانی که با نام اسلام به اسلام ناب محمدی ضربه می زنند خاطر نشان کرد: هم اکنون حدود 300 هزار نفر از مردم عادی در دایره محاصره دشمنان قرار دارند و امید است با تدابیر اندیشمندان و با کمترین تلفات و خسارت در جنگ به زودی شاهد آزادی مردم بی گناه و پیروزی رزمندگان مدافع حرم باشیم.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور