منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳
شناسه خبر: 349620
گروه :خبر
13950309111445365_PhotoL

معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) اظهار کرد: : جنگ اقتصادی از ابتدای انقلاب و دو یا سه روز پس از 22بهمن سال 1357 با بلوکه کردن سرمایه ها و تحریم ها آغاز شد اما جنگ اقتصادی در صف اول جنگ قرار نداشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ عادل پیغامی، معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) عنوان سال را اقتصاد مقامتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند، گفت: انتخاب این عنوان سال برای خیلی از بسیجیان تلاش می کنند عقربه های فکری خود را با ولی خود هماهنگ کنند هرگز این عنوان به ذهنشان خطور نمی کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری به جای اینکه شعارهای سال را مهدوی انتخاب کنند شعارهای مادی را مطرح می کنند  نشان از لطف خداوند و هوشیاری ایشان است چون دشمن همیشه جنگ اقتصادی را به رخ ما می کشد اما به نفع ما تمام می شود.
معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) اظهار کرد: اینکه رهبر انقلاب اسلامی وارد عرصه های معماری اقتصادی می شود نشان از وجود جنگ اقتصادی درون کشور نیست چون چنین چیزی وجود ندارد اما یکی از موضوعاتی که در کنار مباحث سیاسی اعتقادی بایستی در طرح ولایت مورد بررسی قرار گیرد موضوعات اقتصادی است.
پیغامی با اشاره به تفاوت بین اسراف و تبذیر بیان کرد: این جز از مباحث اولیه اقتصادی قرآن است و مقام معظم رهبری(مظله العالی) در سال اصلاح الگوی مصرف اسراف و تبذیر را به مردم گوش زد کردند چون در قرآن کریم از این دو بعنوان برادران شیطان نام برده است.
وی با بیان اینکه دانشجویان،افسران جنگ نرم هستند، گفت: هم اکنون در جنگ الکترونیکی و اقتصادی قرار داریم بنابراین بسیج دانشجویی بایستی آموزش های نظامی و گردان های عاشورا را فعال نگه دارد.

معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) اظهار کرد: جنگ اقتصادی از ابتدای انقلاب و دو یا سه روز پس از 22بهمن سال 1357 با بلوکه کردن سرمایه ها و تحریم ها آغاز شد اما جنگ اقتصادی در صف اول جنگ قرار نداشت.

پیغامی  با بیان اینکه خرمشهر با اقدام و عمل آزاد شد، تصریح کرد: زمان جنگ هشت سال دفاع مقدس هرفرد بنا به وظیفه خود با هدف شکست دشمن و آزادی خرمشهر به فرمان امام(ره) گوش دادند و اکنون نیز با توجه به اینکه فضای موجود نسبت به گذشته تغییر کرده و قوی تر شده ایم و هرگاه رهبر انقلاب دستور دهند بسیجیان آمادگی خود را اعلام می کنند و وارد عمل می شوند.

وی ادامه داد: این انقلاب به دست مردم و برای مردم است ازمردم است و با بیرون راندن مستشران آمریکایی در لایه سیاسی، مردم سالاری دینی حاکم کردیم که به عنوان یک الگو، الگوی اسلامی ایرانی، مردم سالاری دینی قرار دادیم که در کشورهای دیگر اینگونه نیست.

معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه جنگ اقتصادی علیه ایران هنوز تمام نشده بلکه جنگ نرم است، خاطرنشان کرد: جنگ هشت سال دفاع مقدس باعث شد که پیرشفت های زیادی را کسب کنیم اما در مواضع اقتصاد دشمن علیه ایران همچنان باقی است و اقتصاد مقاومتی بحث ایدولوژیک، بحث روزنامه ای، علمی و یا خاص گروه اقتصاد دانان نیست لذا ابتدا باید امربه معروف و نهی از منکر و سپس از مسئولان مطالبه گری انجام شود.

م

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است