منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۷
شناسه خبر: 181452
گروه :خبر

با پیدا شدن جسد صدها نفر در شهر دماساک درشمال شرقی نیجریه، مردم احتمال می دهند که این افراد به دست عناصر بوکوحرام کشته شده باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  یکی از ساکنان کومی کوسور گفت: اجساد همه جا در خیابان ها، خانه ها و در دریاچه دماساک پراکنده بودند و در پایان هفته در بیست قبر گروهی دفن شدند.
محمد صدیق شاهد دیگری که در دفن اجساد همکاری داشته می گوید که قربانیان بیش از 400 نفر بودند اما ایالت بورنو آمار را صدها جسد اعلام کرده است.

سربازان چاد و نیجریه روز نهم مارس در حمله به تروریست های بوکوحرام، آنها را از این شهر بیرون راندند؛ این شهر از نوامبر گذشته در کنترل بوکوحرام بود.

روز بیستم مارس سخنگوی ارتش چاد از پیدا شدن صد جسد در یک گور دسته جمعی زیر پلی در خارج از دماساک خبر و احتمال داد که این کشتار در ژانویه رخ داده باشد.

یکی از ساکنان کومی کوسور می گوید اجسادی که این بار پیدا شده بسیار بیشتر از تعدادی است که در ماه مارس و هنگام آزادسازی شهر کشف شدند.

وی خاطرنشان کرد که چون جسدها در حال تجزیه بودند با کمک چند نفر دیگر آنها را در 20 گور دسته جمعی و با احترام دفن کرده و در صورت لزوم می تواند مکان آنها را نشان دهد.

محمد بخاری، رییس جمهور منتخب نیجریه، روز دوشنبه در ابوجا قول داد که با عناصر بوکوحرام به عنوان تروریست برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد که با جلوگیری از عضو گیری این گروه می توان مانع فعالیت آن شد زیرا هیچ دین و آیینی اجازه کشتار کودکان را نمی دهد.

بخاری افزود: عناصر بوکوحرام هیچ بویی از دین نبرده اند، آنها تروریست هستند و ما با آنها مانند یک تروریست برخورد خواهیم کرد.

بخاری 72 ساله در انتخابات ماه گذشته نیجریه پیروز شد، و از 29 مه کار خود را آغاز کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان