منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۴
شناسه خبر: 183824
گروه :خبر
13940217000042_PhotoA
 

فرستاده سابق حقوق بشر سازمان ملل در اراضی اشغالی:

جنایات اسرائیل بسیار وحشتناک‌تر از نظام «آپارتاید» در آفریقای جنوبی است

فرستاده سابق حقوق بشر سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین جنایت‌های رژیم صهیونیستی را بسیار بدتر از نظام آپارتاید آفریقای جنوبی دانست.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «جان داگارد» فرستاده سابق حقوق بشر سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین اعلام کرد جنایت‌های صهیونیستی بسیار وحشتناک‌تر از نظام نژادپرستانه در آفریقای جنوبی است.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «الرساله»، داگارد در اظهارات خود گفت: به بیان ساده استراتژی اسرائیل و آمریکا این است که مذاکرات صلح و آشتی بدون سقف زمانی پیش رود در زمانی که اسرائیل هر روز در حال بلعیدن بخش بیشتری از  اراضی فلسطینی است.

وی افزود: به نظر من هدف دادگاه جنایات کیفری ، محاصره راهبردی است که اسرائیل و آمریکا در حال پیمودن آن هستند.

داگارد تصریح کرد: هر بار که به اراضی فلسطینی می‌روم، احساس می‌کنم مانند آفریقای جنوبی یا شاید بدتر از آن است و آنچه در کرانه باختری اتفاق می‌افتد یک طرح شهرک‌سازی گسترده در راستای جدایی بر اساس نژادپرستی است. شهرک‌نشینان یهود مانند سفیدپوستان در جنوب آفریقا هستند که از حقوق برتر نسبت به فلسطینی‌ها برخوردارند.

وی تاکید کرد که جنایات امروز رژیم صهیونیستی بسیار شبیه به آفرقای جنوبی است و این رژیم دیگر به دادگاه نیاز ندارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان