منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۵
شناسه خبر: 177440
گروه :خبر
images

امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به زاد روز بنیان گذار کبیر انقلاب گفت:ما امروز میراث گرانبهای زحمات امام را در اختیار داریم و همه باید برای حفظ نظام جمهوری اسلامی که هدیه امام به جوامع انسانی است تلاش کنیم .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل، حجت الاسلام فروزان نژاد ، امام جمعه موقت بندرعباس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه سال 94 مزین به نام حضرت زهرا(س) است، گفت: بر اساس اطلاعات مرکز آمار کشور13 میلیون اسم به نام فاطمه و زهرا در کشور ثبت گردیده که نشانگر گرایش مردم به نام های فاطمه و زهرا است.

وی با بیان اینکه هرجایی که نام فاطمه زهرا باشد مبارک است، افزود: برخلاف تبلیغات گسترده ای که از سوی دشمنان اسلام در دست اجرا است، روز به روز بر گرایش دینی مردم افزوده می شود و مردم نسبت به اهل بیت متعهد تر می شوند.

فروزان نژاد با اشاره به تولد بنیان گذار جمهوری اسلامی، اظهار کرد: امام اگر دنیا را تسخیر کرد به این دلیل است که یکی از شعاع های وجودی حضرت فاطمه زهراست عشق می ورزیدند و تمام اندیشه شان از خاندان نبوت اخذ می شد.

وی تصریح کرد: همانگونه که در پیام های امام خمینی (ره) نیز مشاهده می شود جز اسلام چیز دیگری در نظرشان نبود و اگر نهیبی می کند برای رضای خداست.
امام جمعه موقت بندرعباس با بیان اینکه ما امروز میراث گرانبهای زحمات امام را در اختیار داریم، تاکید کرد: همه باید برای حفظ نظام جمهوری اسلامی که  هدیه امام به جوامع انسانی است تلاش کنیم و  با عمل مان کاری نکنیم که نام امام خدشه دار شود نکند.

وی یادآور شد: این میراث گرانقدر را به عنوان یک سرمایه دینی، انسانی باید حفظ کنیم و به جهان عرضه بکنیم لذا باید به نظام اسلامی اهمیت بدهیم و حرمت امام را حفظ نماییم.
فروزان نژاد با بیان اینکه زنان مدیر و مربی جامعه هستند، گفت:اگر به این مسئولیت زنان جامعه اهمیت داده شود جامعه ما شکل دیگری پیدا می کند .
وی با اشاره شهادت سپهبد ارزشمند صیاد شیرازی، اظهار کرد: این سردار گرانقدر با این اخلاصش کارهای بزرگی انجام داد و الگوی همه نظامیان است
امام جمعه موقت بندرعباس با بیان اینکه آل سعود بیش از صد سال است که به اسلام صدمه زده ، عنوان کرد: آل سعود با تقویت یهود وصهیونیسم خود دردنیای اسلام تفرقه ایجاد کرده است.
وی افزود: آل سعود با ظاهری اسلامی دستشان در کاسه ی یهودیان است و امروز بی شرمانه یکی از کشورهای که مردم آن خواستند که مانند مردم ایران خودشان سرنوشتان را بدست بگیرند که مورد تجاوز قرار گرفته اند.
فروزان نژاد با بیان اینکه روزهای سقوط آل سعود نزدیک است، تاکید کرد: که کشور های دیگر سرعقل بیایند و از حمایت آل سعود دست بردارند.
وی عنوان کرد: عربستان بیست سال است که ضرب شصت مردم یمن را چشیده و یمانیان خودشان می دانند که با آل سعود چه بکنند.
امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به اهانت عربستان به حجاج ایرانی گفت: انتظار می رود با پیگیری های مسولین نظام جمهوری اسلامی هرجه سریعتر مرتکبین این جنایت هرچه سریعتر به اشد مجازاتشان برسند و آل سعود به خودش اجازه ندهد به این مردم شریفی که فقط برای انجام تکلیف دینی به آن سرزمین می روند اهانت کنند.
وی با اشاره به مذاکره ایران با 1+5 و بیانیه لوزان خاطر نشان کرد: امریکا بعد از 35 سال حرکت جدید ی را برای این سرزمین انجام نخواهد داد لذا مسولین ما باید هشیار باشند که کوچکترین روزنه ای از سوی استکبارجهانی بر جامعه اسلامی نفوذ نکند که زحمات دانشمندان ما حرکت رو به پیشرفت نظام اسلامی نادیده گرفته شود.

 

امام جمعه موقت حاجی آباد:شکست رژیم ال سعود قطعی است

به گزارش هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام صادقی در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته ضمن گرامیداشت میلاد بانون دو عالم حضرت فاطمه الزهرا(س) و هفته زن و تبریک روز مادر گفت: : زنان باید حضرت زهرا را الگوی خود قرار دهند و حضرت فاطمه زهرا در بحث حجاب خیلی مواظبت می کردند بانوان با مطالعه زندگی این بانوی بزرگ را الگو خود قرار دهند و از این گوهر با عظمت مواظبت کنند و برخورد زنان با نامحرمان باید در چهار چوب خود باشد.
وی در ادامه بیان داشت: شکسته شدن پهلوی حضرت فاطمه(س) بخاطر دفاع از ولایت بود و این درس است برای زنان مسلمان ما تا اخرین لحظه دنیا اگر زنان مسلمان تمام امور زندگیشان نشات گرفته از زندگی حضرت زهرا (س) باشد قطعا در امور خانه و خانواده شوهرداری و تربیت فرزند و دفاع از ولایت می توانند موفق باشند.
وی در ادامه با اشاره به سخنان حضرت امام خامنه ای در خصوص مذاکرات هسته ای افزود: رهبر انقلاب در رابطه با بیانیه لوزان فرمودند که نه موافق نه مخالف هستم؛ هنوز اتفاقی نیفتاده است و خود مسئولان نیز گفتند که بیانیه لوزان تنها یک چک‌نویس است
وی ادامه داد: رهبر انقلاب در سخنان روز گذشته خود تیم مذاکره‌کننده را تأیید کردند و فرمودند که اعتماد دارند و اعضای تیم مذاکره‌کننده افراد صادقی هستند؛ ما هم چنین اعتقادی داریم .
امام جمعه موقت حاجی آباد بر همین اساس یادآور شد: مقام معظم رهبری مسائل کلی هسته‌ای را زیر نظر دارند یعنی خطوط کلان و خطوط قرمز را رهبر انقلاب مشخص کرده اند و در جریان ریزه‌کاری‌ها موضوع را به خود مسئولان واگذار کردند بنابراین این سخن که کسی بگوید رهبر معظم انقلاب در ریز جریان مذاکرات هستند سخنی نادرست و سخنی خلاف واقع است، مسئولان فرمودند که این کلیات را دنبال کنند.
صادقی ادامه داد: رهبر انقلاب اسلامی در جمع مداحان گفتند: من از توافقی که عزت ملت ایران را تأمین کند، صددرصد حمایت می کنم و اگر کسی بگوید که رهبری با رسیدن به توافق مخالف است، سخن خلاف واقع گفته است.
وی مهم‌ترین نکته صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره عربستان را پیرامون شکست قطعی رژیم آل سعود دانست و افزود: همانطور که رهبری فرمود نتیجه مشخص است شکست رژیم ال سعود قطعی است.
وی در ادامه با اشاره حمله ال سعود به کشور یمن گفت: اگر انسان ظلمت باطن پیدا کرد این می شود نتیجه اش مسلمان کشی که آل سعود با رفتار وحشیانه خود دست آدم کشی نیروهای خودی آنهم به حرف دشمن، آمریکا و اسرائیل این همان ظلمت باطل است.
وی در پایان افزود: همان طور که از ظلمت باطن اینها بر می آید تجاوز پلیس سعودی به دو نوجوان ایرانی یکی دیگر از جنایات آنهاست که متذکر می شویم به مسئولین کشور که این دو پلیس سعودی به اشد مجازات خود برسند.

هر جریانی که مقابل اسرائیل اقدام کند ما حامی آن خواهیم بود

به گزارش هرمز به نقل از میناب جنوب،حجت السلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر امام جمعه شهرستان میناب در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مداحان کشوری در خصوص مذاکرات هسته ای گفت: همانطور که حضرت امام خامنه ای فرمودند ما به آمریکا اعتماد نداریم و از این به بعد هم نخواهیم داشت.

وی بیان داشت: فناوری هسته ای چیزی نیست که به این سادگی بتوان از کنار آن گذشت ما شهدای بسیاری را برای به ثمر نشستن و بدست آوردن این فناوری فدا کرده ایم، رهبری فرمودند فقط مذاکرات در خصوص هسته ای باشد و باید هم همین باشد.

معتمدی فر با بیان اینکه بعد از اعلام خبر توافق بسیاری خوشحال شدند بیان داشت: ما نباید اینطور نسنجیده پیش برویم هنوز رهبری چیزی نفرموده اند پیام های تبریک و تهنیت به گوش می رسد، ما باید اول ببینیم رهبری چه می گوید، ما به آمریکا اعتماد نداریم نمونه آن دیدید که چطور به بهانه کمک به مردم آفریقا داروهای تاریخ مصرف گذشته را برای آنها فرستاد که به جای کم کردن درد و رنج آنان مشکلاتشان را بیشتر کرد.

وی در ادامه افزود:احدی حق ندارد حق ملت ایران را با هیچ چیز عوض کند، خیلی از آنها که به بهانه نظارت هسته ای وارد کشور می شوند، بیشترشان جاسوس آمریکا و اسرائیل هستند.

خطیب نماز جمعه میناب در خصوص صحبت های اخیر نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل مبنی بر اینکه دولت آمریکا باید بندی را اضاف کند که جمهوری اسلامی به ما ضمانت امنیت اسرائیل را بدهد گفت: دنیا بداند که اسرائیل در امان نخواهد بود و یک لحظه هم جمهوری اسلامی امنیت اسرائیل را تضمین نخواهد کرد و هر جریانی که مقابل اسرائیل اقدام کند ما مدافع و حامی آن خواهیم بود.

وی با اشاره به جلسه دیدار رئیس جمهور ترکیه با رهبر معظم انقلاب این دیدار را نوعی تفهیم اتهام به رئیس جمهور ترکیه دانست و عنوان داشت: آقای اردوغان قدرت ترکیه قدرت تو نیست قدرت امت اسلامی است، کشورهای اسلامی باید یکدیگر را تقویت کنند نه اینکه تضعیف بکنند.

وی در بخش دیگر با محکوم کردن جنایات عربستان در یمن بیان داشت: آل سعود با یک ارتش شکننده به یک کشور کهن، شیعه و مسلمان حمله کرده است که شکست آنها در آینده مشهود است.

وی در پایان با تبریک به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)  و حضرت امام خمینی(ره) و روز زن و مادرگفت: حضرت فاطمه زهرا(س) از سه شاخصه عصمت، عقلانیت و مسئولیت پذیری  برخوردار بودند که شایستگی الگو پذیری شدند.

وی خاطر نشان کرد: خداوند برای اینکه عشق و علاقه خود را به بشر نشان دهد، او را ازطریق والدین و مادر آفرید و زره ای از عشق و علاقه خود را در نهادی به اسم مادر قرار داد.

 

قراردادن جزئیات توافق هسته ای در اختیار مردم از مصادیق همدلی وهمزبانی دولت وملت است

به گزارش  هرمز به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام محمد بارانی امام جمعه بخش توکهور وشهر هشتبندی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه در جمع باشکوه مردم  هشتبندی میناب گفت: اسلام وقرآن اهتمام واحترام ویژه ای برای زن قائل شده واین رامیتوان از وجود سوره های مریم -کوثر وهل اتی مشاهده کرد، وارزشی که اسلام برای زن قائل است برابر با ارزش یک انسان است، و زن از دید گاه اسلام شهروند درجه دو نیست.

خطیب نماز جمعه توکهور به سخنان مقام معظم رهبری  اشاره کرد وگفت: باید این سخنان نقشه راه در رابطه با موضوع هسته ای قرار بگیرد واین سخنان را باید مسولان وملت ما برای رسیدن به مسیر عزت واقتدار وپیشرفت کشورتابلو بکنند.

وی گفت: اولا اینکه یک بیانیه با این همه اختلاف ونظر که هیچ چیزی در آن الزام آور وقطعی نیست این همه تبریک وجشن وسرور ندارد وباید توجه کنیم که همه مشکل بعد از این بیانیه وگفتگو برای تفاهم رسیدن در جز ئیات است واین به معنا ی عدم حمایت از تیم محترم مذاکره کننده نیست بلکه در عین احترام وحمایت از این عزیزان عرض میکنم دولتی که اهل نیرنگ وفریب است حالا طرف مذاکره وگفتگو باما است واحتمال فریبکاری ودور زدن امریکایها زیاد است ولذا ما باید به این امر توجه جدی بکنیم چرا که دو رویی آنها بعد از دو ساعت از مذاکرات زیر همه چیز زدند  وبیانیه ای منتشر کردندکه بخش زیادی از ان در جهت خلاف توافقات وبیانیه ای بود که خودشان امضاء کرده بودند.

بارانی در ادامه افزود: همانطوری که رهبری فرمودند ما در عین بدبینی به طرف غربی از مذاکرات وتیم مذاکره کننده خودمان حمایت میکنیم والبته باید توافق در جهت منافع کلی ملت با رعایت تمام خطوط قرمز نظام وملت ورهبری باشد ونباید در این باره با سرعت وشتابزدگی عمل کرد ویکی از وظایف دولت محترم که رهبری امر فرمودند این است که مردم ومسولیین باید از جزییات مذاکرات باخبر باشند هما نطور که امریکای ها هنوز مذاکرات تمام نشده ریز جزئیات را در اختیار رژیم صهیونستی قرار می دهد.

وی ادامه داد: لذا یکی از مصادیق همدلی وهمزبانی دولت وملت همین جاست وباید دولت وملت با هم این قضیه را به پیش ببرند.

امام جمعه توکهور وهشتبندی به ضرورت استفاده از انرژی هسته ای اشاره کرد وگفت: همانطوریکه اقا فرمودند

انرژی هسته ای یکی از ضروریات وواجبات ملت در حال و آینده است واین یک دستاورد بزرگی است که به این راحتی بدست نیامده ونکته دیگر اینکه باید تمامی تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران باید در همان روز اول

توافق باید برداشته شود ونباید فعالیت دفاعی ونظامی ما در این عرصه از مذاکرات ورود داده شود.

وی به بحران یمن وجنایات ال سعود در این کشور اشاره کرد وگفت: متاسفانه هنوز حملات وحشیانه سعودی ها برملت یمن وکشتار کودکان ومردم یمن ادامه داردوبا این کار آل سعود وال یهود در رژیم صهیونستی پیوند برادری بسته اند.

بارانی افزود: یک جنایت دیگر ال سعود در هفته گذشته روی داد وان هم تجاوز وآزار واذیت دو نوجوان ایرانی توسط ماموران ال سعود در فرودگاه جده واجازه فرود ندادن به هواپیمای ایرانی بود.

لذا دولت ومجلس ما باید جدی پیگیر این ماجرا باشند واگر احساس کنند که حداقل حقوق وشان ملت ما حفظ نمی شود باید سفر به این کشور را محدود کنند.

جهاد مادران تربیت فرزندان صالح است/آل سعود در یک جنگ نیابتی شرکت کرده است

به گزارش هرمز به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی در نمازجمعه این هفته با بیان اینکه مادران سه جهاد بزرگ دارند تربیت فرزند را از مهمترین وظایف مادران خواند و افزود: مادران با جهاد سه گانه فرزند آوری، بزرگ کردن فرزند و تربیت فرزند که مهمترین وظیفه مادر است ارزشمند، عزیز و دارای جایگاه ویژه و ممتازی است.

وی با تبریک ولادت با سعادت دخت نبی اکرم و تکریم شخصیت زن و مادر تاکید کرد: حضرت زهرا(س) شبیه ترین شخصیت به پیامبر از نظر گفتار، رفتار، روش و منش، تقوی و طهارت، مجاهدت و دفاع از ولایت و امامت و الگوی زنان و مردان جهان انسانیت است.

امام جمعه کیش همچنین با تبریک ولادت رهبر کبیر انقلاب و تقارن با ولادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: امام قدس سره شخصیتی است که توانست جهان را متحول کرده و اسلام را احیاء کند و در مبارزه با استکبار و ظالمان زمان خود بزرگترین و ارزشمند ترین انقلاب ار رهبری کند و امروز هرچه عزت داریم از انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه مذاکرات هسته ای امروز به نقطه حساسی رسیده است تصریح کرد: هرچه جلوتر برویم این حساسیت بیشتر و بحث ها جدی تر می شود.

خطیب جمعه کیش با تقدیر از زحمات دولت هایی که در بحث هسته ای از ابتدا سهمی داشته اند گفت: از تمامی دولت هایی که از سال های گذشته در بحث هسته ای سهم داشتند و توانستند بحث هسته ای کشور را به جایی برسانند تا دنیایی که منکر توانمندی ما می شد امروز پای میز مذاکره بنشیند بابت این دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی تقدیر و تشکر می کنم.

وی زحمات تیم مذاکره کننده و در راس آن وزیر امور خارجه کشور را که در نهایت امانتداری، شجاعت، دیانت و با تمام ظرفیت در راستای دفاع از حقوق و استقلال کشور و ملت ایران تلاش کرده است قابل تقدیر خواند.

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در حمایت از تیم مذاکره کننده تاکید کرد: نیاز به وحدت و همدلی و همزبانی امروز جدی، ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی با تاکید بر اینکه سال، سال همدلی وهمزبانی دولت و ملت است خاطر نشان کرد: در این فضا که نیاز به با هم بودن و همزبانی برای عبور از یک گذر سخت تاریخی است قرار نیست که با هم درگیر شویم.

امام جمعه کیش فریبکاری، مکر و حیله استکبار جهانی و در راس آن آمریکا را امری آشکار دانست و افزود: آن ها پای میز مذاکره یک چیز می گویند و سپس حرف دیگری می زنند و در پاسخ به این دو رویی قانع کردن افکار عمومی کشور خود را بهانه قرار می دهند در حالیکه مسئولان کشور ما نیز که پای همان میز مذاکره نشته اند تمامی سخنان را با امانتداری و صداقت به مردم منتقل می کنند.

وی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری با تاکید بر همدلی و پشتیبانی از نظام، رهبری و مسئولان کشور گفت: منتقدان مذاکرات توجه کنند که نقد ها دلسوزانه باشد تا هوشمندانه از این گذر تاریخی عبور کنیم.

نماینده ولی فقیه با محکوم کردن حملات هوایی آل سعود به مردم بی دفاع و مظلوم یمن جنگ آل سعود را یک جنگ نیابتی عنوان کرد و افزود: چرا باید بر سر کودکان و زنانی و کسانی که تنها خواستار استقلال کشور خود هستند بمب ریخت و اینگونه به آنان حمله کرد؟

وی اظهار امیدواری کرد مجامع بین المللی از خواب بیدار شده و با محکوم کردن حملات هوایی عربستان و هم پیمانانش از تخریب زیرساخت های کشورهای اسلامی و به خاک و خون کشیدن مسلمانان مظلوم در کشور های اسلامی و مردم بی دفاع یمن جلوگیری کنند.

حجت الاسلام علیدادی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با تقدیر از برگزار کنندگان جشنواره نوروزی و کسانی که در بخش های مختلف ستاد تسهیلات نوروزی در راستای آرامش و آسایش گردشگران نوروزی تلاش کرده اند گفت: باید از نگاه ویژه ای که در بخش های مختلف شهری، زیبا سازی و توجه به زیر ساخت ها و نگاه به آینده کیش رخ داده است و همچنین کم شدن فروش زمین ها و افزایش ارزش افزوده زمین و نگاه خاص به این سرمایه ملی در واگذاری آن از مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش تقدیر کرد.

وی با تاکید بر ارائه برنامه های فرهنگی پر محتوی یادآور شد: برخی برنامه های به دلیل بی دقتی می تواند با محتوی نامناسب خود زحمات مسئولان را زیر سوال ببرد.

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت رحلت علمای بزرگ اسلام و مرجع جهان تشیع آیت الله گلپایگانی و آیت الله اراکی شهادت شهیدان سپهبد صیاد شیرازی و شهیدان اهل قلم مرتضی آوینی را نیز تسلیت گفت.

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه در قیامت و در محکمه الهی تمامی اعضاء و جوارح انسان بر اعمال وی در دنیا شهادت می دهند گفت: خداوند بالاترین ناظر بر اعمال انسان است و پس از آن انبیاء الهی، اعضا و جوار انسان بر اعمال دنیوی وی در آخرت شهادت خواهند داد.

نماز جمعه این هفته کیش با حضور مردم مومن جزیره کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی در مسجدخاتم الانبیاء کیش برگزار شد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است