منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۳
شناسه خبر: 312155
گروه :خبر
13950209000494_PhotoA

نایب رئیس اول کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به این جمع‌بندی رسیده است که سود سپرده‌های بانکی کاهش یابد تا از این طریق نقدینگی‌ها در بخش‌های مختلف مانند کشاورزی، تولید و … وارد شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدجواد کولیوند بعد از ظهر امروز در نخستین همایش سالانه مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی و شهرداری نوشهر که با حضور شوراهای اسلامی شهرهای نوشهر، کجور، پول و چالوس در سالن اجتماعات فرودگاه نوشهر برگزار شد، با اشاره به اینکه در وضع قوانین باید شرایط سرزمینی مناطق مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: کرسی‌‌بندی نبودن شوراها از آسیب‌‌های این حوزه است.

وی با بیان اینکه برای موضوع پنجره واحد اقتصادی خدمات مدیریت واحد شهری چندین‌ بار با دولت نشست برگزار شد، تصریح کرد: دولت اعلام کرده است که لایحه خدمات مدیریت واحد را به مجلس شورای ارائه می‌کند.

نایب رئیس اول کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سهم تعاونی‌ها از 25 درصد به هشت درصد کاهش یافته است، افزود: این نشان می‌دهد در کار جمعی موفق عمل نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه 850 هزار میلیارد تومان نقدینگی در جامعه می‌چرخد، گفت: 260 هزار میلیارد تومان آن دست دولت است و بنابراین شوراها باید در نحوه مدیریت نگاه جدی‌تری داشته باشند.

وی گفت: اینکه در هفته دو جلسه گذاشته شود تا مثلا فلان زمین را در داخل طرح قرار دهند یا خیر و یا اینکه شهردار را به گوشه رینگ ببرند، اینها کار شورا نیست و با این افکار نمی‌توان کار کرد.

کولیوند با تأکید بر اینکه باید به آینده‌ای بزرگ‌تر فکر کرد و همواره تمرین مدیریت واحد داشت، ادامه داد: هر سه ماه یک‌بار باید با دستگاه‌های خدماتی نشست برگزار شود تا درباره مسائلی مانند گاز، برق، مخابرات، آب و… بحث و تبادل‌نظر شده و پیشرفت حاصل شود.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در خانه ملت اظهار کرد: شوراها رکن تصمیم‌گیری اقتصاد مقاومتی هستند و اقتصاد مقاومتی باید به مردم واگذار شود.

وی تصریح کرد: مجلس به این جمع‌بندی رسیده است که سود سپرده‌های بانکی کاهش یابد تا از این طریق نقدینگی‌ها در بخش‌های مختلف مانند کشاورزی، تولید و… وارد شود.

نایب رئیس اول کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی واگذار شود، اظهار کرد: پیچ‌وخم‌های اداری برای یک سرمایه‌گذار به یک مشکل تبدیل شده است و باید برای حل این موضوع کار کارشناسی صورت گیرد.

کولیوند با بیان اینکه شوراها باید سند راهبردی داشته باشند زیرا در غیر این صورت دچار روزمرگی می‌شوند، گفت: اجرای قانون خدمات مدیریت واحد بر عهده شوراها است و شوراها باید از بی‌‌انگیزگی بیرون بیایند و سندهای بلندمدت تدوین کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است