منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۷
شناسه خبر: 194467
گروه :خبر

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: علت بی‌اعتمادی ما به آمریکا، تبعیت آنان از منطقی استکباری در برابر ایران است که در دوران گذشته نیز این تجربه به وفور وجود داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: علت بی‌اعتمادی ما به آمریکا، تبعیت آنان از منطقی استکباری در برابر ایران است که در دوران گذشته نیز این تجربه به وفور وجود داشته است.

 

“سعید جلیلی” در جمع اساتید بسیجی دانشگاه‌های تبریز، شهید مصطفی چمران را نماد بارزی از استاد بسیجی دانست و گفت: استاد بسیجی باید به دو مولفه ایمان و عمل صالح در موقعیت‌های مختلف در دانشگاه پایبند و معتقد بوده، این دو اصل را در فضای دانشگاه عملی کند.

 

وی تاکید کرد: سه دهه پیش در ایران، انقلابی انجام شد که ادعاهای بزرگی را در سطح جهان مطرح کرد، انقلابی که می‌گفت دنیای استکبار چه بخواهد و چه نخواهد این انقلاب خودش در مورد مسائل داخلی کشورش تصمیم خواهد گرفت و هیچ کسی حق دخالت در امور داخلی کشورش را ندارد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: انقلاب اسلامی ایران تنها یک تغییر سیاسی در عرصه نظام حکومتی نبوده است بلکه یک انقلاب بزرگ و یک حرکت اندیشه‌ای با ادعاهای بزرگ بوده است.

 

وی در رابطه با تلاش‌های دشمنان انقلاب اسلامی برای نابود کردن این انقلاب، گفت: کسانی که این انقلاب و حرکت اندیشه‌ای ناب را برنمی‌تافتند بر مبنای محاسبات خود حرکت‌هایی را شکل دادند که اولین آن به شکل سخت افزاری و جنگ افزاری بود که هشت سال جنگ نابرابر را بر انقلاب نوپای اسلامی تحمیل کردند.

 

جلیلی، از انقلاب اسلامی ایران با عنوان تمدن جدید اسلامی یاد کرد و گفت: یک تمدن و اندیشه جدید با پیروزی انقلاب اسلامی به ظهور رسید که بعدها و با گذشت زمان الگویی برای کشورهای منطقه قرار گرفت.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه “امروز زور و تزویر در مناسبات شورای امنیت و سازمان ملل حکمفرماست”، اظهار کرد: شورای امنیت و سازمان ملل شعار حقوق بشر سر می‌دهند اما در برابر وقایع تلخ و ضد حقوق بشری سکوت می کنند، به درستی که زور و تزویر مناسبات آنان را شکل می دهد چرا که امروز کسی که خود مجرم سلاح هسته‌ای است مدعی سلاح هسته‌ای شده و بر دستیابی دیگر کشورها به توانایی هسته‌ای نظر ارائه می دهد.

 

وی گفت: کسانی که اکنون در جهان ادعای مدرنیته دارند افکارشان حتی از قرون وسطی نیز بدتر است. اگر نگاهی به فکت شیت آمریکایی‌ها بیندازید درمی‌یابید که با ادعاهای مطرح شده مبنی بر نظارت و بازرسی از مراکز نظامی کشور، کاملا افکاری متحجرانه و حتی عقب‌مانده‌تر و بدتر از قرون وسطی دارند و با یک نگاه استکباری به جهان و حقوق ملت ها می‌نگرند.

 

به گزارش ایسنا، این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: نکته مهم این‌جاست که این انقلابی که مدعی بزرگی در برابر خواسته‌های مستکبران در جهان شد، علاوه بر مقاومت، پیشرفت نیز می کند و علاوه بر پیشرفت، افکار و اندیشه های خود را نیز منتشر و تکثیر کرده و کشورهای منطقه نیز از این انقلاب الگوبرداری کرده اند و امروز این الگو تنها خرمشهر را آزاد نمی کند بلکه جنوب لبنان را نیز آزاد می کند و یمنی‌ها را در برابر سعودی‌ها مقاوم کرده و جلو می‌راند.

 

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مرقد امام خمینی(ره) تصریح کرد: افق نگاه امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ایران افق بلندمدتی است چرا که نگرش انقلاب اسلامی، نگاه به تمدن‌سازی است و دشمنان نیز این هدف را به خوبی دریافته و آنچه در توان داشته اند در این سال ها برای براندازی انقلاب اسلامی به‌کار گرفته اند اما هیچ موفقیتی کسب نکرده اند.

 

جلیلی افزود: علت اینکه امروز گفته می شود ما به آمریکا بی‌اعتمادیم، سابقه و رفتاری است که در گذشته از خود نشان داده است و همواره از یک منطق استکباری در برابر ایران استفاده کرده است و باید گفت که بی اعتمادی به آمریکا یک توهم نیست.

 

وی با بیان اینکه آمریکا امروز نیز به دروغ‌گویی خود در مذاکرات هسته‌ای ادامه می دهد، تاکید کرد: آن ها می خواهند فردو را تعطیل کنیم فقط به این دلیل که فردو زیر زمین بوده و در صورت بمباران نابود نخواهد شد.

 

جلیلی افزود: دشمن روش مبارزه خود را تغییر داده است و از طریق 170 شبکه ماهواره ای به صورت 24 ساعته در حال کارکردن بر روی باورها و اعتقادات مردم ایران است تا مقاومت را در بین ملت ایران کمرنگ کرده، آنان را از پیشرفت بازدارد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: دشمن با تهاجم فرهنگی و کار بر روی اعتقادات ملت ایران می خواهد مبارزه را بیهوده و عبث جلوه دهد و مردمان ایران را دچار تردید کند.

 

وی اضافه کرد: حرکت دوم دشمن این است که در مبارزه انقلابیون انحراف ایجاد کند و با راه انداختن جنگ‌های نیابتی، جهان اسلام را به جان هم انداخته، خود از این جنگ ها بهره‌برداری کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان