منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
شناسه خبر: 186271
گروه :خبر
IMG-20150511-WA0026-300x212

بازیگر تئاتر شهرستان جاسک با اشاره به اینکه با جلوگیری از نمایش ( فریادی دوباره) دراوایل سال شصت ، دیگرتئاتر اینجا از نفس افتاد ادامه داد : هر چند بسیاری تلاش کردند تا در سینه پر سوزش حیاتی دوباره بدمند اما افاقه نکرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمد مملوکی بازیگر تئاتر شهرستان جاسک در سن ۶۳سالگیش ودر حالیکه دوران بازنشستگی خود را می گذراند ، هنوز هم مثل سی چهل سال پیش ، فکر تئاتر و صحنه نمایش، آرام و قرارش را بریده است .

محمد مملوکی بازیگر تئاتر شهرستان جاسک در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده افزود:  تصمیم دارم در دوران بازنشستگی ام را در صحنه سپری کنم و آنگاه برنامه هایم  را برای احیای تئاترمرده شهر، عنوان بندی کنم.

 

وی با بیان تصنیف زیبا که در فضای چهل سال پیش جاسک به نمایش گذاشته بود گفت: “آی بیا یه دوغ تازه ببین چه دلنوازه ده شاهی میدم یک کاسه” این نمایش تصنیف در فضای چهل سال پیش جاسک را به نمایش  گذاشتم و از این نظر برای تماشگران بسیار جذاب بود.

 

مملوکی  گفت : وانتی دارم  وخودم  را سر گرم کرده ام همین طور که مشغول صحبت کردن بود چشمانش از اشتیاق به نمایش برق می زد.

 

وی پاسخ به سوال اینکه  چقدر به نمایش علاقمند هستید بیان کرد :احساسی به عمیق خود نسبت به هنر نمایش ، با جدیت هر چه تمام تر اعتراف میکنم که علیرغم سال های دوری از صحنه نمی توانم نمایش را رها کنم و  عاشق تئاتر هستم.

 

وی ادامه داد: اگر موقعیتی فراهم شود وارد گود می شوم و این درست همان چیزی است که سال ها ذهنم به خود مشغول کرده است .

 

وی با پاسخ به سوال اینکه چه شد که هنر نمایش شهرستان جاسک سرانجامش به اینجاکشید بیان کرد : تئاتر جاسک زمانی سری در سرها داشت و پیش مردم هم دارای قرب و منزلتی بود و امروز نیزبااحترام ازآن یاد می شود .

 

بازیگر تئاتر شهرستان جاسک با اشاره به اینکه با جلوگیری از نمایش ( فریادی دوباره) دراوایل سال شصت ، دیگرتئاتر اینجا از نفس افتاد ادامه داد : هر چند بسیاری تلاش کردند تا در سینه پر سوزش حیاتی دوباره بدمند اما افاقه نکرد و تلاش عباس اشرافی و یا خود نگارنده درسالهای اخیر با نمایش ” ها بیا”  هم دردی از صحنه نمایش شهر، درمان نکرد  و خانه تئاتر بعداز نزدیک به هفتاد سال فعالیت مستمر، همچنان خاموش و بی فروغ ماند .

 

وی گفت :  حمله خشونت بار آن گروه به هنر مورد پسند مردم در آن سال ، ضربه  جبران ناپذیری بر پیکره بیش از نیم قرن تلاش هنرمندان این دیار وارد ساخت و هنر نمایش را که رسالتش هوشیاری دادن به مردم بود،از رمق انداخت.

 

وی با بیان اینکه نمایش “فریادی دوباره” تنها یک هشدار بود که اگر چرخ بر همین منوال بچرخد،به یقین حوادث بعد از ۲۲ خرداد ۸۸ پدید خواهد آمد اضافه کرد: پیش بینی بعد از ۲۸ سال در خیابان های مختلف شهر های بزرگ ایران عینا به نمایش درآمد مخصوصا صحنه های آخر آن که مردم با پلاکاردها و پارچه های نانوشته و فریاد های خاموش  اعتراض خود را به نمایش می گذاشتند .

 

بازیگر تئاتر شهرستان جاسک با بیان اینکه هنر نمایش ؛ رسالت هوشیاری دادن به مردم است افزود :  روز به روز در همه جای این کشور به جهت ناکار آمدی سیاست های فرهنگی، فاصله صحنه نمایش از زندگی واقعی مردم  بیشتر شد و  تئاترخاصیت و توان انجام رسالتش را از دست داد .

 

مملوکی گفت : این روزها بینای ام راهم از دست داده ام با این حال معتقد ام هنوز گوش هایش می شنود و میتوانم شنونده هنرمندی باشم.

 

متاسفانه فرصت زیادی برای محمد مملوکی و دیگرانی چون او ، باقی نمانده است جز اظهار علاقه گاه به گاهشان به نمایش و اعتقاد راسخشان به اینکه  هرگاه با مردمند به حساب می آیند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر