منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۰
شناسه خبر: 197743
گروه :خبر
www.matboatfars.com - 6b50060893188540
 

رئیس اداره بهداشت و درمان جاسک در گفتگو با هرمز:

بیمار مشکوک به تب کریمه کنگو به بندرعباس اعزام شد

رئیس اداره شبکه بهداشت و درمان جاسک با اشاره به حضور یک بیمار تبع پاکستانی مشکوک به تب کریمه کنگو گفت: فرد بیمار برای درمان تخصصی تر با هماهنگی سلامت و درمان به بندرعباس اعزام شد.

نوشین امیری، رئیس اداره شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به حضور یک بیمار تبع پاکستانی مشکوک به تب کریمه کنگو گفت:این بیمار پاکستانی با علائمی مانند خونریزی از لثه و گوارش، بیحالی و سطح هوشیاری پایین توسط اهالی منطقه به بیمارستان ارجاع داده شده که به دلیل همخوانی علائم بیمار با تب کنگو و قرار گرفتن درمنطقه اندمیک تحت مراقبت های ویژه و قرنطینه قرار گرفت.

 

وی اظهار کرد:پس از مراحل اولیه مراقب های پزشکی و آنجام آزمایش ها فرد بیمار برای درمان تخصصی تر با هماهنگی سلامت و درمان به بندرعباس اعزام شد.
امیری با اشاره به بهبود وضعیت جسمانی  بیمار افزود:احتمالا بیمار مذکور دچار گرمازدگی شدید شده است چرا که با نظارت های پزشکی سطح هوشیاری بیمار افزایش یافته است.

 

وی با بیان اینکه انتقال آلودگی از سیستان و بلوچستان به استان وجود دارد،تصریح کرد:افرادی که با دام های آلوده یا ترشحات فرد بیمار در ارتباط هستند باید با هوشیاری اقدامات پیشگیرانه انجام دهند تا مانع از  گسترش بیماری و تلفات جانی شوند.

 

رئیس اداره شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک با اشاره به اینکه بیماری تب کنگو اپیدمی شهرستان است،خاطر نشان کرد:سالانه 15 الی 20 نفر در استان بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند اما در حال حاضر موردی از وجود این بیماری گزارش نشده است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است