منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
شناسه خبر: 341000
گروه :خبر
IMG_7151

امام جمعه کیش با تصریح بر اینکه فساد و تبعیض در جامعه اسلامی جایی ندارد گفت: نماز جمعه قرارگاه فرهنگ و دیانت مردم، جایگاه جلوگیری از انحرافات، اشرافی گری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی کیش با اشاره به برگزاری اولین نماز جمعه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گفت: اقامه نماز جمعه از دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب نماز جمعه به طور محدود در برخی شهرها برگزار می شد و به صورت رسمی و یک تریبون سیاسی عبادی وجود نداشت.

خطیب جمعه کیش احیای نماز جمعه توسط معمار کبیر انقلاب، امام خمینی (ره) را یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد و اظهار کرد: نماز جمعه ها برکات و ثمرات بسیاری برای انقلاب، نظام و مردم داشته است.

علیدادی با بیان اینکه وقتی اثر عمیق یک جریان در جامعه مشخص می شود که حساسیت دشمنان را برانگیزد اظهار کرد: وقتی بخواهید اثر یک جریان را در جامعه بسنجید باید حساسیت، ضدیت و همجمه دشمن به جایگاه آن جریان را در جامعه دنبال کنید.

وی با اشاره به هجمه دشمنان به جایگاه نماز جمعه تصریح کرد: نماز جمعه محل دفاع از حق و عدل و حقوق مردم است و یکی از وظایف ذاتی خطیب جمعه در نماز جمعه این است که حق را بگوید، از عدل و حقوق شهروندان و مردم دفاع کند.

خطیب جمعه کیش  با تاکید بر اینکه امام جمعه باید با شجاعت و قاطعیت تمام از آنچه گفتنی است باید سخن گفته و نباید درنگ کند خطیب جمعه را حلقه اتصال میان مردم و مسئولان دانست و افزود: نماز اصل رسالت نماز جمعه بر این است که امام جمعه منفعل نبوده و از حق وحقوق مردم دفاع کند.

علیدادی با بیان اینکه نماز جمعه تریبون حمله به تبعیض و فساد است تصریح کرد: فساد و تبعیض در جامعه اسلامی جایگاه ندارد و دستگاه نماز جمعه اگر در جایی تبعیض و فساد می بیند باید به موقع اقدام کرده و تذکرات لازم را در نماز جمعه گفته و وظیفه دینی و الهی خود را انجام دهد.

وی بیان کرد: نماز جمعه محل جلوگیری از اشرافی گری هاست به خصوص اشرافی گری از بیت المال، باید با اشرافی گری مبارزه کرد و این یکی از رسالت های اصلی دستگاه نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی است.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه دستگاه نماز جمعه وظیفه دارد از مدیران دلسوز نظام که مخلصانه برای مردم تلاش می کنند دفاع کند؛ جلوگیری از انحرافات را از دیگر وظایف دستگاه نماز جمعه برشمرد.

علیدادی با تاکید بر اینکه از دیگر وظایف دستگاه نماز جمعه جلوگیری از بحران ها در کشور و جهان اسلام و اگاه سازی مسلمانان از تهدیدات است نماز جمعه را قراگاه فرهنگ و دیانت مردم عنوان کرد و افزود: وظیفه این قرارگاه این است که درست برنامه ریزی کند، دشمن را خوب بشناسد، جریان ها را خوب بشناسد تا به اطراف و اکناف خود آگاه باشد که در غیر اینصورت نمی تواند به عنوان یک قرارگاه و فرمانده فعال در محدوده جغرافیایی خود مدیریت کند.

وی با اشاره به سالروز عملیات مرصاد توسط منافقین کوردل و به تحریک استکبار جهانی و رژیم منحوس بعث عراق گفت: دشمن هر روز نقشه های ناجوانمردانه ای برای انقلاب اسلامی طراحی می کند که در این 37 سال پس از انقلاب اسلامی به وفور شاهد آن بودیم و امروز در صحنه بین المللی باید مواظب بوده و در داخل کشور با هم متحد باشیم.

امام جمعه کیش با یادآوری بدعهدی دشمنان در اجرای برجام اظهار کرد: باید خودمان را برای هر پاسخ قاطع آماده کنیم زیرا طبق فرمایشات رهبری آن ها پای هیچ یک از عهدهای خود نمی ایستند و خلاف گفته خود عمل می کنند اما با شرکت در مذاکره و برجام به جهانیان ثابت کردیم که اهل مذاکره و منطق هستیم و ترسی از بد عهدی دشمنان نداریم.

علیدادی به سخنان برخی از مسئولان آمریکایی در رابطه با برجام بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب استناد کرد و افزود: اگر آن ها پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برجام را پاره می کنند ما آن را آتش می زنیم و با شجاعت و قاطعیت از موازین اسلامی دفاع می کنیم و از تحریم آن  ها نمی هراسیم و آن ها را تبدیل به فرصت می کنیم.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با اشاره به کشتار مردم مسلمان کشمیر گفت: کسانی که داعیه حقوق بشر دارند در مقابل کشتار مردم مسلمان سکوت می کنند اما اگر برای غیر مسلمانی در نقطه ای از دنیا مشکلی پیش بیاید بیانیه صادر کرده، قطعنامه می دهند و فریاد آنان گوش فلک را کر می کند اما در مقابل کشتار مسلمانان در کشمیر هیچ یک از مجامع بین المللی حرفی نزده و سکوت کرده اند

 

امام جمعه کیش اظهار کرد: حرکات دشمن به ما می فهماند که باید تمام مسلمان جهان با یکدیگر همدل و همراه بوده و متحد باشند همچنین در کشور انقلابی و اسلامی ایران، مسئولان و مردم با همدلی و همراهی در کنار یکدیگر قرا بگیرند زیرا که ما دشمن قسم خورده ای داریم که به این سادگی کار ها را رها نخواهد کرد.

 

علیدادی با یادآوری سالروز نبرد حضرت علی (ع) در خندق و روز فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای با ستودن این ورزش باستانی گفت: در اشعار پرمحتوایی که در این ورزش قرائت می شود روح پهلوانی موج می زند و روح و روان ورزشکار را برای پهلوانی و جوانمردی آماده می کند.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است