منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۴
شناسه خبر: 317488
گروه :خبر
hormoz

مرد جاعل با اشاره به داشتن مدرک معادل دکترا در رشته آی‌تی گفت تاکنون مدرک جعلی مربوط به پایان دوران متوسطه را به خیلی‌ها فروخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  روز دهم اردیبهشت ماه سال جاری پلیس گزارش‌هایی از فروش تراول چک‌های جعلی در میدان ونک دریافت کرد و مأموران کلانتری 103 گاندی با اقدام‌های ویژه، مرد شیاد را که مجید 24 ساله است به دام انداختند.

 وقتی کیسه پر از تراول‌ چک‌های جعلی به دست پلیس افتاد این مرد تبهکار چاره‌ای جز اقرار ندید و پذیرفت دلالی این تراول‌های جعلی را انجام داده است.

مجید خیلی زود برای اقدام‌های کارشناسانه پلیس با دستور دادیار شعبه دوم دادسرای ناحیه 36 تهران در برابر تیمی از پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت و با داستانسرایی مرموزی گفت: 80 برگ تراول چک 50 هزار تومانی را از مردی که خود را میثم معرفی می‌کرد و در مترو با وی آشنا شده بودم زیر قیمت خریدم و قصد داشتم آنها را 150 هزار تومان بفروشم که لو رفتم و دستگیر شدم.

با وجود اصرار این شیاد به غریبه بودن میثم، کارآگاهان وی را تحت تحقیق ویژه قرار دادند تا اینکه مجید پرده از داستانسرایی دروغین خود برداشت و گفت: غلامرضا که از آشنایانم است این تراول چک‌ها را به من داد تا در بازار سیاه بفروشم و کسی به نام میثم را نمی‌شناسم. همین اقرار کافی بود تا مأموران به خیابان مجیدیه شمالی بروند و غلامرضا را در خانه‌اش غافلگیر و دستگیر کنند.

مرد 33 ساله که می‌خواست خود را بی‌گناه جلوه دهد وقتی مأموران در بازرسی از خانه‌اش به محموله‌ای از تراول چک‌ها و مهرهای جعلی متعلق به مراکز تحصیلات تکمیلی، برگ‌های گواهینامه جعلی پایان تحصیلات دوره متوسطه، ده‌ها برگ گواهینامه جعلی پایان دوره پیش دانشگاهی و یک دستگاه کپی رنگی دست یافتند پذیرفت که گرداننده اصلی این شاخه تبهکاری خودش است.

از سوی دیگر تجسس‌های کارآگاهان نشان داد غلامرضا از مجرمان سابقه‌داری است که پیش از این نیز بارها به خاطر صدور مدارک تحصیلی جعلی دستگیر و به 8 سال زندان محکوم شده که با سپردن وثیقه از زندان خارج شده است و وی یکی از نخبه‌های رشته آی‌تی است. مرد جاعل با اشاره به داشتن مدرک معادل دکترا در رشته آی‌تی گفت تاکنون مدرک جعلی مربوط به پایان دوران متوسطه را به خیلی‌ها فروخته است.

وی افزود: با تبحری که در زمینه جعل داشتم با تجهیزات کامپیوتری به طراحی تراول چک‌های 50 هزار تومانی دست زده و قصد داشتم با فروش آنها در بازار، پول زیادی به دست آورم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند