منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۵
شناسه خبر: 272128
گروه :خبر
image610640

صبح امروز دانش آموزان از همه جا بی خبر، به صف شدند تا با حضور مسئولان دولتی نظاره گر جشن برجامی باشند که از آن فقط چند لبخند ظریفانه به آمریکا و چند ناسزای آبدار به منتقدان دیده اند غافل از آنکه پدرانشان برای لقمه ای نان که یک ماه است آجر شده مقابل فرمانداری اعتراض کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، صبح امروز کارگران شرکت ریز دانه شب تاب شهرک صنعتی فراهان در فرمانداری به بیکاری بیش از یکماه خود اعتراض کردند.

شرکت ریزدانه شب تاب فراهان تولید کننده نوعی شیشه است که از آن در رنگ آمیزی ترافیکی جاده ها استفاده می شود.
کارگران شرکت ریز دانه شب تاب فراهان، مدت یکماه و سه روز است که از کار بیکار شده اند. این شرکت که حدود 25 کارگر دارد از یکماه گذشته مدیر عامل شرکت بدلیل عدم بازار فروش و پر شدن انبارهای تولید کار را تعطیل کرده است.
در تفاهمی بین کارگران و مدیرعامل شرکت بنا بر این بوده است که کارگران از این سی روز، ده روز مرخصی خود را استفاده کنند و حقوق 20 روز مابقی را دریافت کنند و کارگرانی که مرخصی نداشته اند به صورت دوره ای به جای نگهبان شرکت سر کار باشند.
اما تا امروز که سه روز از تفاهم یکماهه گذشته است و خبری از راه اندازی دوباره شرکت نیست. کارگران بدلیل بلاتکلیفی در فرمانداری حضور پیدا کردند و نسبت به این اتفاق اعتراض کردند و خواستار رسیدگی به وضعیتشان شدند.
به گفته کارگران در تماس تلفنی معاون فرماندار با مدیر عامل شرکت، مدیر عامل قول داده است که از هفته آینده کارگران مشغول به کار شوند.
همزمان با این مسئله، مراسم اقتدار ملی به مناسبت برجام با وجود تکذیب این خبر از سوی مقامات دولتی به صورت همزمان در تمام مدارس استان مرکزی برگزار شد و فرماندار و مسئولان فراهان نیز به عنوان نمایندگان دولت،  بجای تدبیر برای حل مشکلات اقتصادی، غافل از آنکه کارگران شهرک صنعتی فراهان مقابل دفترش به اعتراض برخاسته اند، در مدرسه حضور داشت.
صبح امروز دانش آموزان از همه جا بی خبر، به صف شدند تا با حضور مسئولان دولتی نظاره گر جشن برجامی باشند که از آن فقط چند لبخند ظریفانه به آمریکا و چند ناسزای آبدار به منتقدان دیده اند غافل از آنکه پدرانشان برای لقمه ای نان که یک ماه است آجر شده مقابل فرمانداری اعتراض کرده اند.

امروز در حالی که مسئولان خود را برای شرکت در مراسم افتخار آفرین اقتدار در مدارس آماده می کردند، کارگران بیکار شده شرکت صنعتی ریز دانه شب تاب برای حل مشکل بیکاری خود، از این اداره به آن اداره می رفتند تا شاید کسی پیگیر حل مشکلات آنها شود.

مسئولان تدبیر و امید یک حساب سرانگشتی داشته باشید که هزینه های این مراسم که در سطح استان مرکزی با برنامه ریزی و یک پارچه اجرا شد، می توانست گره از کار چند کارگر و چند محروم و مستضعف جامعه باز کند؟

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی