منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۴
شناسه خبر: 309166
گروه :خبر
IMG_7647

به مناسبت ١٣رجب ومیلادحضرت علی (ع) جشن ازدواج۵زوج دانشجوی پارسیانی باحضور مسئولان و عموم مردم در پارک شهروند برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزبه نقل از پارسیان خبر؛دکتر جاودان مشاور روانشناسی دانشکاه هرمزگان در این مراسم گفت: همه ما انسان ها در مسیر و جاده زندگی حرکت می کنیم و دارای اهداف کوتاه مدت وبلند مدتی هستیم ویکی از مهم ترین آرزوها و اهداف بعد از دوره تشخیص در هر انسانی ازدواج است.

 

دکتر جاودان افزود:در این مسیر و جاده ازدواج ممکن است بعضی از افراد به آن اهداف و آرزوهای اولیه ازدواج که مدنظر است دست نیابند،اما مهم ترین قدرت ونیرویی که هر انسان در مسیر زندگی دارد می تواند امید واراده باشد،اما شاخص ترین آن تصویر ذهنی مثبت هر فرد از دیگری است.

مشاورروانشناسی دانشکاه هرمزگان با اشاره به اینکه ازدواج دانشجویی باعث تقویت فرهنگ اجتماعی می شود گفت:کار وفعالیت حوزه فرهنگ به ویژه در محیط های دانشجویی بسیار ارزشمند و در عین حال حساس است و می طلبد تا مسئولان و دست اندرکاران فراتر از مسئولیت های اداری خویش، خود را مسئول بدانند.

وی با اشاره به ملاک و معیارهای ازدواج بیان کرد:هریک از زوجین باید با دید باز وبا رضایت خود اقدام به تشکیل خانواده نمایند، و ازدواج نباید به عنوان راه حلی برای دوری از مشکلات خانوادگی جوان درخانواده در نظر گرفته شود،بلکه ازدواج زمانی موفق خواهد بود که با هدف تشکیل خانواده وتعالی روحی زوجین در نظر گرفته شود.

در ادامه دکتر نصور ریاست دانشگاه آزادپارسیان بابیان اینکه نگاه به ازدواج دانشجویی در جامعه هم مثبت است و هم منفی،گفت:برخی افراد در جامعه معتقدند که ازدواج یک مقوله شخصی است و چرا آن را درمعرض عموم قرار می دهید،این نوع نگاه،نگاه عمیق به جامعه ما نیست .

ریاست دانشگاه آزاد پارسیان افزود:جامعه بر اساس خانواده شکل می گیرد،و ازدواج اساسا برای برقراری خانواده و قوام جامعه است.ونه برای اینکه یک نیاز فیزویولوژیکی برآورده شود.

وی همکاری سایر مراکز فرهنگی در از دانشگاه در ترویج ازدواج های دانشجویی مؤثر دانست و گفت: خانواده یکی از مهم ترین نهادهای اجتماعی است ولذا ازدواج موفق باعث ایجاد یک خانواده سالم می شود و نتیجه خانواده سالم،آرامش وایجاد امنیت در جامعه است.

نصوری خاطرنشان کرد: از اولویت های ما در جامعه این است که سدهای کاذبی که در مقابل تشکیل زندگی مشترک و ازدواج جوانان در جامعه ایجاد شده است برداریم و پدر و مادرها نیز در این امر مهم بسیار مؤثر هستند.

درپایان ۵زوج دانشجو با دریافت هدایایی و با همکاری مسئولان دانشگاه آزاد به خانه بخت رفتند.

IMG_7648

IMG_7655

IMG_7676

IMG_7702

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است