منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳
شناسه خبر: 232566
گروه :خبر
عاشورا

جزیره کیش، نگین خلیج فارس در شب عاشورای حسینی با حضور هیئت های عزادار، در رثای سالار شهیدان غرق ماتم و عزا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، در شب عاشورای حسینی درحالی که اهل بیت پیامبر آخرین ساعات حضور در کنار یکدیگر را به صبح می رسانند و کاروان شهادت آرام و آهسته به آنان نزدیک می شود و فرزندان رسول الله(ص) با یکدیگر وداع می کنند تا در سرای باقی و در کنار پدر و مادر و جد بزرگوار خود بار دیگر گرد هم آیند؛ عزاداران حسینی در سراسر جهان طبل ماتم کوبیدند و سرشک غم بر چهره باریدند.
در شب عاشورا، جزیره کیش همچون سراسر کشور غرق ماتم و عزا بود و ساکنان جزیره کیش در قالب هیئت های سینه زنی و زنجیر زنی از بخش های مختلف شهر به سوی میدان ساحل حرکت کردند.
در این مراسم پرشور معنوی هیئت های مذهبی اقوام مختلف ایرانی با نوای حزن آلود و طبل و سنج هایی که در دست نوجوانان و جوانان دلداده حسینی بر هم کوبیده می شد نوحه سرایی کرده و یاد سالار شهیدان نینوا و 72 یار با وفایش را گرامی داشتند.
عزاداران عاشورایی با بستن سربندهای یا حسین(ع)، یا ابوالفضل(ع)، یا علی اصغر و یا علی اکبر با حمل پرچم های سرخ، سبز و سیاه منقش به نام امام حسین(,9 و قمر بنی هاشم، عباس علمدار بی رقیب کربلا نوحه سرایی کردند.
هیئت های عزادار جزیره کیش همه ساله در شب عاشورا با حضور مردم و مسئولان، همچنین گردشگران جزیره مرجانی کیش در قالب هیئت های مذهبی سراسر کشورمان به ایرانی کوچک تبدیل می شود که با گویش ها و لهجه های مختلف بر رثای سرور و سالار شهیدان اباعبدالله (ع)گریستند و با نظم و شور فراوان در میان مردم و مرکز شهر به عزا داری می پردازند.
جزیره کیش با 92 کیلومتر مساحت و 30 هزار نفر جمعیت و با حضور اقوام مختلف ایرانی کوچک را در اذهان تداعی می کند. هیئت های مذهبی کیش با توجه به شرایط گردشگری و تجاری بودن این بخش از سرزمین ایران در نوع خود کم نظیر است.
مراسم ظهر عاشورای حسینی نیز صبح عاشورا در مصلی کیش آغاز شده و نماز ظهر عاشورا در این مصلی به جماعت اقامه می شود.
شام غریبان حسینی نیز در تمامی مساجد و تکایا برگزار می شود.

 

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی